Polskie startupy z szansą na globalny sukces?

Dodane: 20.07.2011

Lech Romański

Udostępnij:

W Szczecinie trwa Global Startup Challenge 2011 – konkurs organizowany jest przez firmę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości. Do finału dostało się pięć drużyn, o których wiemy coraz więcej.

W Szczecinie trwa Global Startup Challenge 2011 – konkurs organizowany jest przez firmę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości. Do finału dostało się pięć drużyn, o których wiemy coraz więcej.

Do końca lipca w biurach Szczecińskiego Parku Naukowo Technologicznego finaliści GSC 2011 będą pracować nad swoimi startupami. Najlepsze projekty uzyskają wsparcie kapitałowe od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, inwestujący w nowe spółki do 200 tys. euro oraz inwestorzy prywatni w ramach Sieci Aniołów Biznesu AMBER), natomiast Red Sky przeprowadzi globalną kampanię reklamową. Część z tych startupów gościła już na naszych łamach – NeptunIDE oraz Ruszamysie.pl

Oto finaliści Global Startup Challenge 2011:

Zjedzwpoblizu.plSerwis będący zarówno stacjonarną jak i mobilną wyszukiwarką lokali gastronomicznych. Zapewni użytkownikom m.in. pełny dostęp do aktualnej oferty promocyjnej lokali na terenie danego miasta.

AllpressInternetowy salon prasowy z dostępem do szerokiej bazy czasopism online. Allpress zapewnia usługę, która umożliwia czytelnikowi dostęp do rzetelnego i szerokiego źródła informacji.

AnimiloSerwis skierowany do miłośników zwierząt, firm z branży zoologicznej, organizacji oraz wszelkiego rodzaju eventów dotyczących naszych pupili. Portal ułatwi tym wszystkim grupom kontakty i wymianę informacji w obrębie tematyki skupionej wokół zwierząt.

NeptunIDEZintegrowane środowisko programistyczne uruchamiane w przeglądarce internetowej, zwiększające efektywność procesu programowania. Jedno narzędzie zastąpi dziesiątki programów niezbędnych do tworzenia stron czy aplikacji, dzięki czemu programowanie będzie znacznie efektywniejsze.

Ruszamysie.plSportowe połączenie funkcjonalności Foursquara, Facebooka i Groupona, największych hitów Internetu ostatnich lat. Celem projektu jest nie tylko motywowanie do aktywności fizycznej, ale także udostępnianie aktywnym użytkownikom rabatów, czy ofert specjalnych u partnerów Ruszamy Się.

Eduranto.comTo globalna aplikacja internetowa do zarządzania wiedzą. To co wyróżnia Eduranto spośród innych rozwiązań, to to, że jest to projekt skoncentrowany wokół ideii uczynienia, procesu uczenia się i pracy z wiedzą. Użytkownik będzie mógł w sposób wygodny i szybki dostać się do swoich informacji jak również do informacji udostępnianych publicznie przez innych użytkowników. Dostęp będzie możliwy z każdego miejsca przy użyciu różnych platform. Projekt czerpie z doświadczenia i pasji jego twórców do efektywnych technik uczenia sią oraz ze znajomości rozwiązań korporacyjnych do zarządzania wiedzą w organizacjach.

Który ze startupów ma Waszym zdaniem największe szanse na zwycięstwo? Czy któryś z nich może odnieść globalny sukces?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem