Polskie startupy z szansą na globalny sukces?

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

W Szczecinie trwa Global Startup Challenge 2011 – konkurs organizowany jest przez firmę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości. Do finału dostało się pięć drużyn, o których wiemy coraz więcej.

W Szczecinie trwa Global Startup Challenge 2011 – konkurs organizowany jest przez firmę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości. Do finału dostało się pięć drużyn, o których wiemy coraz więcej.

Do końca lipca w biurach Szczecińskiego Parku Naukowo Technologicznego finaliści GSC 2011 będą pracować nad swoimi startupami. Najlepsze projekty uzyskają wsparcie kapitałowe od Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości (Fundusz Kapitału Zalążkowego POMERANUS SEED, inwestujący w nowe spółki do 200 tys. euro oraz inwestorzy prywatni w ramach Sieci Aniołów Biznesu AMBER), natomiast Red Sky przeprowadzi globalną kampanię reklamową. Część z tych startupów gościła już na naszych łamach – NeptunIDE oraz Ruszamysie.pl

Oto finaliści Global Startup Challenge 2011:

Zjedzwpoblizu.pl
Serwis będący zarówno stacjonarną jak i mobilną wyszukiwarką lokali gastronomicznych. Zapewni użytkownikom m.in. pełny dostęp do aktualnej oferty promocyjnej lokali na terenie danego miasta.

Allpress
Internetowy salon prasowy z dostępem do szerokiej bazy czasopism online. Allpress zapewnia usługę, która umożliwia czytelnikowi dostęp do rzetelnego
i szerokiego źródła informacji.

Animilo
Serwis skierowany do miłośników zwierząt, firm z branży zoologicznej, organizacji oraz wszelkiego rodzaju eventów dotyczących naszych pupili. Portal ułatwi tym wszystkim grupom kontakty i wymianę informacji w obrębie tematyki skupionej wokół zwierząt.

NeptunIDE
Zintegrowane środowisko programistyczne uruchamiane w przeglądarce internetowej, zwiększające efektywność procesu programowania. Jedno narzędzie zastąpi dziesiątki programów niezbędnych do tworzenia stron czy aplikacji, dzięki czemu programowanie będzie znacznie efektywniejsze.

Ruszamysie.pl
Sportowe połączenie funkcjonalności Foursquara, Facebooka i Groupona, największych hitów Internetu ostatnich lat. Celem projektu jest nie tylko motywowanie do aktywności fizycznej, ale także udostępnianie aktywnym użytkownikom rabatów, czy ofert specjalnych u partnerów Ruszamy Się.

Eduranto.com
To globalna aplikacja internetowa do zarządzania wiedzą. To co wyróżnia Eduranto spośród innych rozwiązań, to to, że jest to projekt skoncentrowany wokół ideii uczynienia, procesu uczenia się i pracy z wiedzą. Użytkownik będzie mógł w sposób wygodny i szybki dostać się do swoich informacji jak również do informacji udostępnianych publicznie przez innych użytkowników. Dostęp będzie możliwy z każdego miejsca przy użyciu różnych platform. Projekt czerpie z doświadczenia i pasji jego twórców do efektywnych technik uczenia sią oraz ze znajomości rozwiązań korporacyjnych do zarządzania wiedzą w organizacjach.

Który ze startupów ma Waszym zdaniem największe szanse na zwycięstwo? Czy któryś z nich może odnieść globalny sukces?