Polskie studio gier Zakazane zdobywa milion dolarów w rundzie pre-seed

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polskie studio gier Zakazane zdobywa milion dolarów w rundzie pre-seed

Udostępnij:

Nowe polskie studio gier Zakazane  jest domem dla doświadczonych weteranów branży. W ramach inwestycji typu pre-seed zdobyło właśnie 1 milion dolarów na przyspieszenie rozwoju ich debiutanckiej gry, o fascynującej fabule dla jednego gracza osadzonej na Dzikim Zachodzie. Ten finansowy zastrzyk został zapewniony przez The Games Fund. 

Firma  Zakazane została założona w 2022 roku przez Jana Bartkowicza, scenarzystę i dyrektora kreatywnego, który pracował nad renomowanymi tytułami, takimi jak Wiedźmin 2, Shadow Warrior i Cyberpunk 2077 Edgerunners, oraz Piotra Chomiaka, doświadczonego animatora gier z 23-letnim doświadczeniem. Obecnie zespół firmy liczy już 16 utalentowanych osób.

– Chcemy tworzyć projekty o wyrazistej, bezkompromisowej tożsamości. Gry dla dojrzałej publiczności, która pragnie pozostać z poczuciem zdumienia – dodaje Jan Bartkowicz, współzałożyciel Zakazane.

Zakazane skupia się na tworzeniu gry RPG przygodowej dla jednego gracza, osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu. Gracze wcielą się w rolę szeryfa w górskim miasteczku, którego zadaniem jest odkrycie tajemnic grożących podziałem lokalnej społeczności. Gra ma na celu wzmocnienie pozycji graczy poprzez umożliwienie im kształtowania przyszłości miasta i wpływania na los jego mieszkańców, jednocześnie stawiając ich przed moralnie trudnymi decyzjami.

W planach rozwój i międzynarodowa ekspansja

Wiodącym inwestorem w tej rundzie jest The Games Fund, globalny fundusz VC na wczesnym etapie rozwoju, założony przez doświadczonych pionierów branży gier wideo. Fundusz ten inwestuje w twórców gier, technologie i usługi związane z grami. Startup planuje wykorzystać uzyskane środki na rozszerzenie swojego zespołu do około 40 osób i przyspieszenie tworzenia grywalnego fragmentu, który przedstawi podstawowe mechaniki rozgrywki, styl wizualny i tempo gry. Dodatkowo, inwestycja ta pomoże w rozpoczęciu zbierania środków na produkcję pełnej wersji gry na dużo większa skalę.

Zobacz także:

Klabater, polski wydawca i producent gier wideo, pozyskał ponad pół miliona złotych

Travel Games stworzył grę związaną z podróżowaniem po Islandii. Startup przeszedł inkubację w Hub of Talents 2