Polskie TerGo dołączyło do B Corporations

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polskie TerGo dołączyło do B Corporations

Udostępnij:

B Lab od blisko 20 lat zajmuje się kompleksową oceną firm pod względem ich wpływu społecznego i środowiskowego. Program został założony w USA i cieszy się ogromną popularnością za oceanem, a wraz z rosnącą świadomością ekologiczną powoli zwiększa się także liczba B Corpów w Polsce. Niedawno do grona certyfikowanych firm dołączyła 9 firma w Polsce – TerGo.

Bądź zmianą, której szukasz w świecie – to jedno z mott organizacji B Lab, które przyświeca certyfikowaniu firm pod względem ich wpływu na otoczenie. W dobie kapitalizmu i koncentrowaniu się na nieustannym zwiększaniu obrotów biznes zdaje się zapominać, że wszyscy funkcjonujemy jako naczynia połączone. Nie da się zbudować trwałej, zrównoważonej strategii rozwoju, nadmiernie eksploatując zasoby środowiska czy pracowników.

Wraz z rosnącą świadomością klimatyczną, środowiskową i społeczną, obserwujemy ogromne zmiany w legislacjach światowych i Europejskich. Stopniowo coraz więcej firm musi raportować nie tylko swoje wyniki finansowe, ale także działania w obszarach ESG (Environmental, Social and corporate Governance). W tym momencie dla MŚP jest to krok dobrowolny: tym bardziej warto już dziś prześwietlić swój biznes, aby przekonać się, jak dobrze przygotowany jest na zmieniające się regulacje i rosnące oczekiwania konsumentów.

Czym zajmuje się TerGo?

TerGo to firma, która od początku realizuje działania na rzecz najważniejszego klienta: Ziemi. Aby coś zmienić, trzeba najpierw to zmierzyć; dlatego TerGo rozwija nowoczesne rozwiązania z zakresu liczenia emisji gazów cieplarnianych. Firma oferuje także kompleksowe usługi redukcyjne oraz umożliwia neutralizowanie nieuniknionych emisji offsetami najwyższej jakości z własnego projektu agroleśnego. Tak szeroki wachlarz usług to wyróżnik firmy, który czyni ją zarazem jedynym full-stackiem na rynku śladu węglowego w Polsce.

Naturalnym krokiem dla firmy działającej w sposób zrównoważony jest zewnętrzny audyt, który kompleksowo prześwietla model biznesowy i pokazuje, czy zapewnienia ze statutów i deklaracji pokrywają się z rzeczywistością. Dzięki certyfikacji B Corporation firma TerGo uzyskała rzetelne potwierdzenie swoich założeń oraz imponujący wynik 123,4! Proces certyfikacji B Lab jest niezwykle pracochłonny i skomplikowany; zazwyczaj zajmuje minimum kilka miesięcy. Każdy aplikant sprawdzany jest w 5 obszarach: zarządzania, wpływu na pracowników, społeczność i środowisko, a także klientów, W Polsce przez tę ścieżkę przeszły już takie firmy, jak Admind, Benefit System S.A., Better sp. z o.o., Danone sp. z o.o., Grupa ANG S.A., Netguru i Yellow Octopus Group. Każda kolejna firma wdrażająca standardy B Corp to ogromny sukces i krok bliżej do przyszłości w modelu zrównoważonym. Cieszymy się, że certyfikację uzyskała kolejna polska firma!

 

Inne polskie B Corpy: 

Transformuj się albo giń – jak uzyskać certyfikat B Corp potwierdzający działalność firmy zgodną z ESG?

Abris Capital Partners pierwszym podmiotem z branży private equity w CEE z prestiżowym certyfikatem B Corp

Wszystkie marki grupy spółek DANONE z certyfikatem ruchu B Corp do 2025 r.