Na zdjęciu: Anna i Adam Weber | fot. Kickstarter
Wideo lekcje muzyki dla dzieci
– Istnieje naprawdę niewiele rozwiązań, które pozwalają na zabawę i naukę poprzez muzykę. Stąd decyzja o rozpoczęciu prac nad naszym autorskim, kompleksowym systemem edukacji muzycznej dla dzieci – wyjaśnia pomysłodawca platformy Pomelody Adam Weber. Razem ze swoją partnerką Anną zaprojektował serię animowanych wideo poradników, dzięki którym rodzice mogą przekazywać swoim pociechom wiedzę z teorii muzyki.
Twórcy projektu wyjaśniają, że z platformy można korzystać na urządzeniach PC i tabletach. Dodają, że w skład każdego sezonu wchodzi kolekcja 25 piosenek, które skomponowało, nagrało i wyprodukowało dwunastu różnych artystów. Oprócz tego użytkownicy serwisu mają dostęp do dziesięciu filmów edukacyjnych oraz trzech animowanych wykładów z teorii muzyki, muzycznych filmów i śpiewników.
Platforma trafi do domów dziecka
Pomysłodawcy rozwiązania przygotowali na razie pierwszy sezon lekcji oraz kończą pracę nad platformą. Aby właśnie sfinalizować projekt, Adam i Anna Weber potrzebują 30 tysięcy dolarów, o które starają się za pośrednictwem Kickstartera. Tłumaczą, że dzięki zebranym środkom finansowym wyprodukują kolejne sezony edukacyjne, które będą ukazywać się cyklicznie co kwartał. Po udanej zbiórce, Pomelody trafi na rynek na początku 2018 roku.
Natomiast, gdy uda się zebrać 50 tys. dolarów, wówczas startupowcy stojący za projektem rozwiną platformę w wersji dla organizacji i udostępnią ją bezpłatnie domom dziecka na całym świecie. – Muzyka jest potężnym medium, pozwalającym stymulować wyobraźnię dziecka. Korzyści z niej płynące wykraczają poza okres dzieciństwa – mówi Adam Weber.
Rozwój dziecka
Wyjaśnia, że zgodnie z wieloma badaniami porównującymi dzieci, które miałby i nie miały styczności z muzyką w pierwszych latach życia, okazuje się, że IQ tych pierwszych w dorosłym życiu jest wyższe nawet o 18%. Dodaje, że chociaż te dane są same w sobie motywacją do aktywności muzycznej, to najważniejsza pozostaje czysta radość i więź między dzieckiem a rodzicami lub jego opiekunami, która wówczas powstaje.
– Pomelody to doskonała okazja do budowania rodzinnych relacji, nauki, ale też zabawy i pobudzania do aktywności następnego pokolenia. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że to właśnie my możemy wprowadzać ten projekt na rynek. Mamy nadzieję, że uda nam się całkowicie osiągnąć nasz dodatkowy cel na Kickstarterze, co pozwoli nam na przekazanie swobodnego dostępu do platformy dzieciom z domów dziecka na całym świecie – mówi.
Pomelody możecie wesprzeć za pośrednictwem Kickstartera.