Ponad 1 mln osób przystąpiło do kursu Revoluta

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ponad 1 mln osób przystąpiło do kursu Revoluta

Udostępnij:

Revolut, aplikacja finansowa z której korzysta już ponad 20 milionów osób na świecie, podsumował pierwszy miesiąc od uruchomienia kursów Learn & Earn z zakresu edukacji finansowej. Fintech, by pomóc klientom lepiej zarządzać pieniędzmi, wbudował w aplikację moduł obejmujący lekcje i testy, oraz nagrody za ich ukończenie. W pierwszym miesiącu przystąpiło do nich 1 mln 475 tys. osób z 32 krajów.

Moduł edukacyjny Learn & Earn to kursy, których celem jest szerzenie wiedzy finansowej, między innymi na temat świata kryptowalut, blockchaina, popularnych tokenów i protokołów. Kursy są dostępne dla klientów Revolut, którzy po ich ukończeniu i zdaniu testów, mogą zdobyć nagrodę pieniężną wyrażoną w tokenach DOT. Uzyskane tokeny można zatrzymać, wymienić na inne waluty cyfrowe, lub tradycyjne waluty FIAT (np. €, $, £). Pierwsze kursy nieprzypadkowo dotyczą kryptowalut – to obszar finansów, który trudno dziś minąć obojętnie.

Z danych Revolut wynika, że zainteresowanie kryptowalutami w Polsce nie słabnie. Liczba klientów, którzy skorzystali z funkcjonalności do handlu kryptowalutami w aplikacji Revolut, wzrosła w tym roku o 25%. Porównując dwa pierwsze kwartały b.r. liczba kupujących kryptowaluty wzrosła o +9% (a liczba transakcji kupna o +21%). Z kolei tylko w lipcu, porównując rok do roku, liczba kupujących wzrosła ponad dwukrotnie (+118%), podobnie jak liczba wykonywanych przez nich transakcji (+102%). Kryptowaluty, których Polacy posiadali najwięcej w aplikacji Revolut w lipcu to (wg. wartości): Bitcoin (BTC, 34%), Ethereum (ETH, 31%), Ripple (XRP, 5%), Cardano (ADA, 4%) i Polkadot (DOT, 2%).

Czego dotyczą kursy?

Ścieżkę edukacyjną otwiera kurs, na temat podstawowych zagadnień związanych z kryptowalutami. Lekcje są krótkie i proste, tłumaczą czym są kryptowaluty, czym różnią się od tradycyjnych walut FIAT, wyjaśniają pojęcie ‘systemu zdecentralizowanego’, znaczenie kryptografii, mechanizm technologii blockchain, a także duże ryzyko, które wiąże się z handlem kryptowalutami.

Drugi kurs dotyczy wybranego tematu, jakim jest sieć multichain Polkadot, która łączy blockchainy w sieć WEB3 – zdecentralizowany odpowiednik Internetu. Kurs składa się z materiałów wizualnych, interaktywnych kart, video animacji i filmików, które objaśniają czym jest DOT, token natywny sieci Polkadot, jakie są zastosowania sieci, jak działa mechanizm zarządzania systemem i jaka jest rola tzw. ‘Relay Chain’, wykorzystywanego przez Polkadot do łączenia specjalistycznych i publicznych blockchainów w zunifikowaną sieć.

Revolut planuje jeszcze w tym roku udostępnić kolejne kursy w ramach modułu edukacyjnego Learn & Earn, by pomóc klientom zyskać większą kontrolę nad finansami i dać im bezpieczny dostęp do nowych usług i narzędzi ze świata krypto.

7 urodziny Revoluta

W połowie lipca Revolut świętował swoje 7 urodziny. Przy tej okazji spółka pochwaliła się wynikami, jakie udało się jej w tym czasie wypracować.