Ponad 140 projektów zgłoszonych na Carpathian Startup Fest 2021

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Ponad 140 projektów zgłoszonych na Carpathian Startup Fest 2021

Udostępnij:

28 października w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa odbędzie się pierwszy podkarpacki festiwal startupów Carpathian Startup Fest 2021 (CSF 2021). Udział zgłosiło ponad 140 projektów na różnych etapach rozwoju, począwszy od pomysłów, przez start-upy, aż po scale-upy. Najciekawsze z nich zaprezentują się przed inwestorami. Ocenią je fundusze inwestycyjne i inwestorzy indywidulni. Szykują się konkursy, nagrody i okazje, by poznać najciekawsze inicjatywy biznesowe na wielkiej giełdzie trendów i idei.

Carpathian Startup Fest 2021 to pierwszy festiwal dla startupów i przedsiębiorców w województwie podkarpackim. Rozmach wydarzenia zapewniają organizatorzy: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis. Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego, a wspierają ją Województwo Podkarpackie, Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o., Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu. Jakich pomysłów spodziewają się na wielkiej startupowej giełdzie?

– Stawiamy na innowacyjne branże, prace badawczo-rozwojowe i startupy. Dzięki temu w regionie z powodzeniem rozwija się przemysł lotniczy, motoryzacyjny, IT, a także związany z poprawą jakości życia. Są one wpisane w naszą Regionalną Strategię Innowacji, a doświadczenie przedsiębiorców i ich współpraca z naukowcami sprzyja rozwojowi nowych pomysłów w tych obszarach. Zapewne wiele takich inicjatyw biznesowych zaprezentowanych zostanie na Carpathian Startup Fest 2021. Aby stymulować pracę nad wynalazkami i rozwiązaniami przyszłości, podkarpacki samorząd doprowadził do utworzenia Podkarpackiego Centrum Innowacji, które dąży do komercjalizacji wynalazków opracowywanych na naszych uczelniach, a Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego wyspecjalizowała się w inkubacji startupów i przygotowuje je do wejścia na rynek – zapewnia Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

– Startupowcy na pewno nie zawiodą. O tym, jak wiele jeszcze mogą wnieść do wysoko konkurencyjnej przecież gospodarki, przekonaliśmy się w ciągu ostatnich lat, przygotowując do wejścia na rynek ponad dwieście takich spółek – podkreśla Mariusz Bednarz, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., której działania w budowaniu ekosystemu wsparcia dla startupów można uznać za modelowe. Świadczy o tym sukces projektu Platformy Startowe Start In Podkarpackie. Zgłoszono do niego ponad 1500 pomysłów na biznes. Spośród nich do programu inkubacyjnego wybrano ok. 230. Po pracy wykonanej z menedżerami inkubacji z RARR ponad 60 startupów otrzymało dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na kwotę ok. 1 mln zł. – Nasze wsparcie dla biznesu ma bardzo szeroki zasięg.

– Wprowadzaliśmy dużych inwestorów do Podkarpackiego Parku Naukowo -Technologicznego Aeropolis, zbudowaliśmy Inkubator Technologiczny w Jasionce dla dopiero rozpędzających się biznesów, ale równie ważne są dla nas startupy. Wiele z nich to biznesy wysokiego ryzyka, ale walcząc o wprowadzenie swojego wynalazku, pomysłu na rynek, zdobywają wiedzę i doświadczenie. To droga do innowacyjnej gospodarki i dlatego wspieramy je systematycznie, a 28 października zapraszamy na Carpathian Startup Fest, by miały szansę spotkać inwestorów i zainteresować ich swoją ofertą – zachęca prezes Bednarz.

Na festiwal wpłynęło ponad 140 zgłoszeń. Twórcy tych projektów wspólnie z ekspertami RARR S.A. przygotowują informacje o swojej działalności i ofercie. Na ich podstawie podmioty reprezentujące inwestorów zdecydują, kto podczas festiwalu wyróżniony zostanie zaproszeniem do publicznej prezentacji.
Podczas Carpathian Startup Fest 2021 zaplanowano aż trzy konkursy: Idea Challenge dla pomysłodawców, Konkurs dla najlepszego startupu oraz Konkurs dla najlepszego startupu lub scale-up w czterech kategoriach odpowiadających inteligentnym specjalizacjom województwa podkarpackiego: lotnictwo i kosmonautyka, motoryzacja, IT oraz jakość życia. Pula nagród to ponad 60 tys. zł.

Przyjazd zapowiedziało ponad 20 funduszy i podmiotów gotowych zainwestować kapitał w obiecujące przedsięwzięcia biznesowe. Lista inwestorów wciąż jest otwarta. RARR zaprasza do współpracy również przedsiębiorców i osoby z regionu, które szukają ciekawych okazji inwestycyjnych i może chciałyby stać się udziałowcami w podkarpackich przedsiębiorstwach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczno-sanitarną związaną z COVID-19, Organizator zastrzega możliwość zmiany powyższego terminu lub zmiany formuły Wydarzenia.

Adres strony: www.csf21.pl, e-mail: [email protected]

 

Artykuł powstał we współpracy z Carpathian Startup Fest