Na tego typu niebezpieczeństwa narażeni są nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. Jakie jeszcze zagrożenia czyhają na najmłodszych użytkowników Internetu? Agencja Think Kong w przygotowanym przez siebie Poradniku „Dzieci na fejsie” zadaje 10 kluczowych pytań i odpowiedzi dotyczących tego zagadnienia.
– Media społecznościowe mają ogromną siłę, ich wpływ na nasze życie wzrasta z roku na rok, czy sobie tego życzymy, czy nie. Jako dorośli z łatwością poruszamy się w poszczególnych serwisach umiejętnie z nich korzystając i selekcjonując informacje na te przydatne i na te zupełnie dla nas nieistotne. W całej tej machinie, poza świadomymi użytkownikami, funkcjonuje coraz większa grupa dzieci. Korzystają one nie tylko z najpopularniejszych serwisów, takich jak Facebook czy Instagram, ale również z aplikacji, które ich rodzice znają jedynie ze słyszenia – komentuje Agnieszka Rutkowska, Social Media Manager w Think Kong i dodaje – Wychodząc naprzeciw potrzebie ponoszenia świadomości rodziców w tym zakresie przygotowaliśmy Poradnik „Dzieci na fejsie”, w którym jako osoby na co dzień pracujące z mediami społecznościowymi przytaczamy najważniejsze fakty i skłaniamy do refleksji nad obecnością dzieci w mediach społecznościowych.
Czy Twoje dziecko ma skończone 13 lat – to jedno z pytań, które znajdziemy we wspomnianym Poradniku. Dlaczego mowa akurat o tym konkretnym wieku? Facebook nie zezwala na zakładanie profili osobom poniżej 13. roku życia. W praktyce jednak do założenia konta wystarcza deklaracja daty urodzenia i podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko i adres mailowy. Dziecko nie potrzebuje do tego akceptacji mamy czy taty. Jakie działania może podjąć rodzic? Po więcej informacji zapraszamy do Poradnika „Dzieci na fejsie”.
fot. pexels.com