Potrzebujesz pomocy psychoterapeuty „na wczoraj”? Hedepy rusza z terapią natychmiastową

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Hedepy

Udostępnij:

Czeska platforma do psychoterapii online uruchamia nową usługę. Mowa o „Terapii natychmiastowej”, dzięki której użytkownicy mogą w ciągu 5 minut zarezerwować i skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Według raportu OECD z zaburzeniami psychicznymi zmaga się aż 8 milionów Polaków. Chroniczne zmęczenie, przewlekły stres, nerwica, lęki i depresja – to tylko niektóre z przypadłości, które nas dotykają. Obok nich coraz powszechniejszym zjawiskiem staje się wypalenie zawodowe. Tyle że o wypaleniu zawodowym mówi się głównie w kontekście pracowników. Ale czy przedsiębiorca również może borykać się z tym problemem?

Otóż tak. Gdy w kwietniu tego roku przeprowadziliśmy ankietę na LinkedInie wśród naszych czytelników (a duża część z nich to właśnie przedsiębiorcy), okazało się, że 81% pytanych doświadczyło w swoim życiu zawodowym wypalenia. Nic dziwnego. Prowadzenie biznesu – chociaż jest ekscytujące – wiąże się z dużą odpowiedzialnością, niepewnością i różnego rodzaju ryzykami, które gdy się kumulują, stają się obciążeniem.

Trudnym emocjom powiedz STOP

Z trudnymi emocjami, a nawet z zaburzeniami psychicznymi, można sobie radzić. Niektórzy przedsiębiorcy sięgają po sport i dbają o równowagę pomiędzy życiem osobistym a zawodowym, a inni szukają wspólnika, z którym mogą dzielić się obowiązkami i codziennymi troskami o firmę. Jeszcze inni sięgają po pomoc specjalisty i terapię.

Ten ostatni sposób radzenia sobie z problemem jest szczególnie istotny. Przecież nikt lepiej nie pomoże w potrzebie jak profesjonalny psychoterapeuta, który w praktyce zawodowej spotkał się z setkami podobnych przypadków i wie, jak udzielić doraźnej i trwałej pomocy. A gdzie szukać takich psychoterapeutów? Jednym z miejsc z Hedepy.

Terapia natychmiastowa z Hedepy

Hedepy to startup z Czech, które oferuje klientom psychoterapię za pośrednictwem wideorozmów. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy Hedepy nie muszą nigdzie dojeżdżać, bo online mają dostęp do terapeutów z całej Polski. A to sprawia, że pomoc specjalisty jest na wyciągnięcie ręki – nawet w 24 godziny od złożenia rezerwacji.

Co więcej, od teraz dostęp do profesjonalistów, których zrzesza Hedepy, jest jeszcze prostszy i szybszy, ponieważ w Czechach, na Ukrainie, w Rumunii  i w Polsce platforma wystartowała z usługą terapii natychmiastowej.

Hedepy

Wspomniana usługa – jak sama nazwa wskazuje – polega na natychmiastowym połączeniu klienta z psychoterapeutą, bez konieczności rezerwowania wizyty na 24 godziny przed wizytą online. To szczególnie ważne dla tych użytkowników, którzy zmagają się z dużym stresem lub stanami lękowymi i potrzebują wsparcia „na wczoraj”.

Jak działa terapia natychmiastowa?

Aby skorzystać z terapii natychmiastowej w Hedepy, wystarczy, że:

  • wybierzesz spośród psychoterapeutów specjalistę oznaczonego ikoną „online”,
  • opłacisz wizytę w ciągu 5 minut od momentu dokonania rezerwacji,
  • a następnie skorzystasz z usługi podczas wideorozmowy.

Co istotne, przy wyborze psychoterapeuty możesz kierować się dwoma kryteriami – albo specjalizacją profesjonalisty, albo swoimi preferencjami. Z kolei do skorzystania z usługi nie potrzebujesz niczego innego poza komputerem lub smartfonem i sprawnym internetem, a do tego nie musisz pobierać aplikacji, bo ta działa w przeglądarce (tak samo jak ten artykuł). Sama sesja terapeutyczna trwa 50 minut, a jeśli stwierdzisz, że potrzebujesz więcej czasu lub kolejnej wizyty, możesz się na nią zapisać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii natychmiastowej lub od razu z niej skorzystać, odwiedź stronę Hedepy.

 

Artykuł powstał we współpracy z Hedepy