Powstał kolejny polski VC. AVIVO Capital już zainwestował 5,5 mln euro

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Powstał kolejny polski VC. AVIVO Capital już zainwestował 5,5 mln euro

Udostępnij:

AVIVO Capital jest funduszem VC z siedzibami w Warszawie i Palo Alto. Specjalizuje się w inwestowaniu w startupy na etapie wczesnego wzrostu (early growth, post seed). Fundusz stworzyli: Marcin Borowiecki – pomysłodawca Finamo i Wonga, który prowadził także Booksy w USA; Mariusz Książek – twórca Marvipolu i inwestor giełdowy oraz Tomasz Danis – inwestor, a uprzednio partner MCI Capital.

AVIVO Capital, fundusz inwestycyjny specjalizujący się we wsparciu technologicznych startupów o globalnym zasięgu, ogłosił swoje wejście na rynek inwestycji venture capital. Po pół roku od rozpoczęcia działalności, fundusz AVIVO Capital poinformował o swoich trzech inwestycjach, przeznaczając na ten cel łącznie 5,5 mln euro.

Inwestycje o zasięgu globalnym

Fundusz dociera nie tylko do europejskich przedsiębiorców, ale także aktywnie poszukuje inwestycji na innych kontynentach, a pierwsze inwestycje dokonane w Polsce, Niemczech i USA potwierdzają realizację tej strategii.

Trzy spółki, które otrzymały wsparcie finansowe od AVIVO Capital, reprezentują różne obszary technologiczne (SaaS, deep-tech data infrastructure oraz hardware).

Mariusz Książek – Partner i jeden z głównych inwestorów AVIVO Capital – podsumowuje pierwsze inwestycje funduszu, jako „milowy krok w pozyskiwaniu następnych atrakcyjnych spółek do portfela oraz przyciąganiu kolejnych inwestorów”.

– Pierwszą z naszych nowych inwestycji, którą chcemy się pochwalić jest GRID eSports. Przedsięwzięcie w obszarze wykorzystania i przetwarzania danych z gier komputerowych. GRID tworzy nową kategorię i nowy standard w cyfrowym świecie dla studiów gier, graczy i całej społeczności skupionej wokół e-sportu. Jesteśmy zachwycenie zarówno rozmachem, jak i skutecznością zespołu GRID eSports w budowaniu pozycji lidera, a ostatnie wieloletnie umowy z Riot Games czy Ubisoft” tylko to potwierdzają – mówi Tomasz Danis, Partner Zarządzający AVIVO Capital.

Palo Alto i Warszawa

Partnerzy AVIVO Capital kierują inwestycjami z biur w Warszawie i Palo Alto w Dolinie Krzemowej w Kalifornii, co pozwala na aktywne wsparcie ekspansji spółek z Europy do Stanów Zjednoczonych oraz pozyskiwanie dla nich inwestorów po obu stronach Atlantyku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych nowych inwestycji. Potwierdzamy nimi, że nasza teza inwestycyjna o wsparciu biznesów zarówno po stronie inwestycyjnej, jak i operacyjnej we wdrożeniu globalnej ekspansji została doceniona przez przedsiębiorców. Wszystkie przedsięwzięcia, w które się zaangażowaliśmy były atrakcyjne dla inwestorów i bardzo konkurencyjne. Spółkom oferowano nawet 3-krotnie więcej kapitału niż chciały pozyskać. Cieszymy się, że przekonaliśmy te firmy do AVIVO Capital – dodaje Marcin Borowiecki, Partner Zarządzający AVIVO Capital z Palo Alto.

Moritz Maurer, założyciel i prezes GRID eSports, tak komentuje dołączenie AVIVO Capital do grona inwestorów: – Chcieliśmy mieć AVIVO Capital w naszym ‘narożniku’ podczas kolejnej fazy globalnego wzrostu. Partnerzy z AVIVO mają doświadczenie w takim działaniu jako inwestorzy i kluczowi menedżerowie odpowiedzialni za ekspansję, i właśnie takiego partnera potrzebowaliśmy, który rozumie, dokąd zmierzamy.

AVIVO Capital kontynuuje misję rozbudowy swojego portfela inwestycyjnego poprzez identyfikowanie i wspierania innowacyjnych przedsięwzięć technologicznych o globalnym potencjale.

 

Nowy, polski fundusz Radix zainwestuje w projekty DeepTech

Założyciel czeskiego jednorożca Rohlik, utworzył fundusz VC. Będzie inwestować także w Polsce

Inovo VC zamyka trzeci fundusz, zainwestuje prawie pół miliarda złotych w startupy z regionu CEE