Powstała nowa grupa kapitałowa worktech i proptech: Zonifero przejmuje IU Technology

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zonifero

Udostępnij:

Zonifero, startup działający w obszarze worktech i proptECH, przejmuje IU Technology, tworząc grupę kapitałową. Jak połączenie sił obu firm wpłynie na rozwój cyfryzacji zarządzania obiektami?

Dzięki połączeniu z IU, otwierają się przed nami zupełnie nowe horyzonty. Wchodzimy w segmenty rynku, na których dotychczas nie funkcjonowaliśmy, takie jak przemysł, logistyka, PRS czy sektor publiczny i samorządowy. To ważne, z perspektywy dywersyfikacji naszego portfolio klientów a co za tym idzie – bezpieczeństwa i stabilności biznesu. Doświadczenie i rozwiązania IU Technology dla tych sektorów zapewnią nam pewną przyszłość oraz otworzą drzwi do nieograniczonych możliwości rozwoju naszej platformy – wyjaśnił Jacek Ratajczak, CEO Zonifero.

Platforma Zonifero to zintegrowany system oraz aplikacja mobilna wywodzące się z optymalizacji zarządzania przestrzeniami pracy, w szczególności w kontekście organizacji pracy hybrydowej. Obecnie platforma ta umożliwia skuteczne zarządzanie dostępem do różnorodnych przestrzeni, zasobów oraz procesów związanych z miejscem pracy. Od zarządzania dostępem do obiektów, parkingów, przez hot desking, po inteligentne urządzenia biurowe czy komunikację z pracownikami.

Wsparcie w codziennych obowiązkach

IU Technology to firma działająca w obszarze w produkcji oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi dla międzynarodowych korporacji. Jej elastyczne podejście oraz zdolność dostosowania rozwiązań do indywidualnych potrzeb klientów sprawiły, że stała się partnerem biznesowym dla wielu firm z różnych branż, m.in przemysłowej, logistycznej, biurowej, publicznej, deweloperskiej oraz handlowej. Produkty IU Technology wspierają użytkownika w realizacji codziennych obowiązków.

– Warto podkreślić, że połączenie spółek nie oznacza zniknięcia IU Technology z rynku – wręcz przeciwnie. Nadal będziemy samodzielnym podmiotem, a dzięki połączeniu będziemy w stanie świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie – zaznaczył Krzysztof Świątczak, CEO IU Technology.

Pełne wsparcie dla klientów

Rozwiązania Zonifero pomagają firmom optymalizować wykorzystanie zasobów, poprawiać bezpieczeństwo oraz skutecznie stawiać czoła wyzwaniom związanym z aspektami ESG dotyczącymi miejsca pracy. Do klientów Zonifero należą najwięksi deweloperzy biurowi w Polsce w tym m. in. Skanska, Echo Investment, Cavatina Holding, Vastint, oraz Atenor jak również liczne korporacje takie jak Żabka, Żywiec, Grupa Wirtualna Polska czy Avon.

Użytkownicy IU Technology zyskają pełne wsparcie ze strony Zonifero. Pozwoli to na zwiększenie wygody korzystania z rozwiązań oraz szybsze rozwiązywanie ewentualnych problemów.

– Dołożymy wszelkich starań i zapewnimy klientom IU Technology kompleksowe wsparcie techniczne ze strony naszego supportu i helpdesku zarówno na etapie wdrożenia, jak i po nim – wyjaśnia Przemysław Chmielewski, COO Zonifero.

Dzięki połączeniu potencjałów i doświadczenia obu spółek, grupa wzrasta na jednego z liderów segmentu w Polsce, co daje możliwość skupienia się na rozwoju globalnym. „Solidna pozycja na rodzimym rynku stanowi fundament, który umożliwia nam koncentrację na ekspansji zagranicznej i taki jest nasz wspólny cel na najbliższą przyszłość” – podsumowuje Jacek Ratajczak, CEO Zonifero.

Czytaj także: