Poznaliśmy zwycięzców Global Startup Challenge 2011

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Po wielu tygodniach eliminacji, wykładów, warsztatów i prac wyłoniono zwycięzcę drugiej edycji Global Startup Challenge – konkursu organizowanego przez spółkę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości.

Po wielu tygodniach eliminacji, wykładów, warsztatów i prac wyłoniono zwycięzcę drugiej edycji Global Startup Challenge – konkursu organizowanego przez spółkę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu, którego celem było znalezienie najbardziej obiecujących startupów, został projekt NeptunIDE.  Uroczysty finał odbył się 28 lipca br. w Szczecinie, gdzie finaliści przedstawili rezultaty swoich miesięcznych prac. Zespoły zaprezentowały Kapitule Konkursu wersje testowe swoich produktów. Uznano, że na zwycięstwo w tym roku zasłużył projekt o nazwie NeptunIDE, który jest zintegrowanym środowiskiem programistycznym, uruchamianym w przeglądarce internetowej. Projekt kierowany jest głównie do programistów PHP i podnosi efektywność programowania. To co wyróżnia to narzędzie, to możliwość zastąpienia dziesiątek programów niezbędnych do tworzenia stron czy aplikacji jednym rozwiązaniem, bez potrzeby przeprowadzenia dodatkowego instalowania oraz konfiguracji.

Co dalej ze zwycięskim projektem?
Projekt NeptunIDE w ramach GSC 2011 został przyjęty przez Fundusz Pomeranus Seed do Etapu Preinkubacji, podczas którego będzie wspierany jego rozwój, zwiększający gotowość inwestycyjną, a także zweryfikowane zostaną jego szanse na komercjalizację. Na tym etapie projekt uzyska możliwość dostępu do usług doradczych o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zakres których wchodzą m.in. specjalistyczne badanie rynku, stworzenie profesjonalnego biznesplanu, a także strategii rozwoju spółki oraz wsparcie techniczne w postaci wynajęcia powierzchni biurowej czy współfinansowanie udziału w targach i wystawach. Projekt będzie się rozwijać przy wsparciu Mentora – osoby z branży IT z doświadczeniem biznesowym.

I to właśnie pozytywnie zakończony proces preinkubacji pozwoli na inwestycję kapitałową w nowopowstałą spółkę do 200 tys. EUR. Wtedy też rozpocznie się szereg działań promujących produkt NeptuIDE, przy pomocy narzędzi marketingowych jakie posiada i na co dzień wykorzystuje Spółka Red Sky – twórca największej na świecie wyszukiwarki plików multimedialnych – FilesTube.com.

Przypomnijmy, że organizatorzy dostali kilkaset zgłoszeń z całego świata. W końcowym etapie eliminacji wybrano sześciu finalistów, którzy cały lipiec pracowali nad swoimi pomysłami w Szczecinie. W trakcie prowadzonych zajęć mieli okazję wysłuchania prelekcji pionierów polskiego i europejskiego biznesu internetowego oraz wzięli udział w imprezach integracyjnych.

Arkadiusz Seńko, Prezes Red Sky tak podsumowuje II edycję GSC: Cieszymy się, że kolejna edycja konkursu zakończyła się ogromnym sukcesem wszystkich zespołów, które miały okazję do rozwoju projektów pod okiem naszych ekspertów. Każdy projekt zasługiwał na dużą uwagę, każdy zespół wykazywał się ogromnym zaangażowaniem. Zwycięzcy tegorocznej edycji – pomysłodawcy projektu NeptunIDE wykazali się niesamowitym zaangażowaniem, determinacją i pasją. Wierzymy w ten projekt i w jego sukces.

Grzegorz Gawlik, Menedżer Funduszu Kapitału Zalążkowego Pomeranus Seed Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości: Konkurs dobiegł końca, jednak tak naprawdę to dopiero początek kolejnego etapu dla zespołu NeptunIDE. Przed Zwycięzcami kolejne zadania i czas pełnego zaangażowania w rozwój projektu, który mam nadzieję, zaowocuje sukcesem. Myślę, że współpraca NeptunIDE, PFP i spółki Red Sky daje bardzo duże szanse na jego osiągniecie.

źródło: informacja prasowa