Poznań pokochał SuperMamę!

Dodane: 13.10.2011

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W Poznaniu zakończyła się konferencja e-nnovation. Jej tematem przewodnim był rynek e-commerce. W najbliższych dniach zamieścimy relację z całego eventu, a dziś przedstawiamy Wam krótki wywiad z twórczyniami projektu SuperMama – zwycięzcy konkursu Start with e-nnovation

W Poznaniu zakończyła się konferencja e-nnovation. Jej tematem przewodnim był rynek e-commerce. W najbliższych dniach zamieścimy relację z całego eventu, a dziś przedstawiamy Wam krótki wywiad z twórczyniami projektu SuperMama – zwycięzcy konkursu Start with e-nnovation.

Konkurs dla startupów, w którym było do wygrania 10 tysięcy euro wygrał egipski projekt SuperMama, którego twórczynie zrobiły świetną prezentację i rozkochały w sobie całą widownię (czego dowodem była również nagroda publiczności).

Czym jest SuperMama? Jest wszystkim, czego potrzebuje przyszła matka w dzisiejszych czasach – tak przynajmniej uważają twórczynie serwisu. Dzięki projektowi, przyszłe mamy mogą przeczytać wiele wskazówek od specjalistów, naukowców czy doświadczonych mam. SuperMama prezentuje również szereg prostych i łatwych w użyciu narzędzi, które pomogą użytkowniczkom zorganizować swoje działania i zarządzać czasem.

Poniżej zamieszczamy krótki wywiad z twórczyniami projektu: Yasmine El-Mehairy i Zeinab Samir.

English version of interview you can find here.

Start with e-nnovation jest pierwszym konkursem, na którym pojawiacie się razem z SuperMamą?

Nie, to dla nas trzeci konkurs. Brałyśmy już udział w imprezie nazwanej MIT Business Plan Competition skierowanej do krajów arabskich. To było w marcu tego roku. Zostałyśmy półfinalistkami. Do finału nie udało nam się niestety dostać. Jednak znalazłyśmy się w gronie 30 projektów wybranych z pośród 30 000 zgłoszeń.

Następnie był konkurs NextGen w Egipcie – i tutaj udało nam się wygrać nagrodę sponsorów, czyli możliwość udziału w Startup Bootcamp w Danii.

Gdybyście miały opisać dobry startup, to co to takiego właściwie jest?

Dobry startup to przede wszystkim dobry zespół i dobry pomysł. Jeśli spojrzymy na SuperMamę – to mamy super pomysł i super zespół. Super pomysł, ponieważ istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na rynku na projekt taki jak nasz – wiemy to na pewno, bo przeprowadziłyśmy wcześniej odpowiednie badania. Super zespół, dlatego, że bardzo starannie dobieramy ludzi pracujących przy tym projekcie.

Warto tworzyć startup?

Tworzenie startupu ma same zalety. Możesz oddawać swój czas, wysiłek, pieniądze i wszystko inne po to, by Twój pomysł wszedł w życie.

Czy w Waszym rodzinnym Egipcie powstaje dużo startupów?

Właściwie to nie. Jednak wiemy, że w tym roku ruszyło kilka startupów. Trzymamy za nie mocno kciuki.

Dziękuję za wywiad!

Poniżej możecie obejrzeć wideo z prezentacji SuperMamy na e-nnovation (autorstwa mediafuna)

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem