Pracownicy PAIP „nie czują się winni”. Jutro opublikujemy ich oświadczenie

Dodane: 16.04.2015

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

– Nie czujemy się winni – powiedział mi jeden z pracowników Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Rozmówca, który jako jedyny udzielił nam komentarza, uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej całego wydarzenia związanego z poniedziałkowym zatrzymaniem Prezesa i Wiceprezes PAIP.

Zdjęcie royalty free z Fotolia 

– Słyszeliśmy o zdarzeniu, o którym pan mówi, ale nie mamy nic sobie do zarzucenia. Nie czujemy się winni – mówi jeden z koordynatorów projektów w PAIP. Udzielił nam krótkiej informacji dotyczącej zatrzymania Prezesa Wojciecha G. i Katarzyny P. przez pracowników CBA. Agenci, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, w poniedziałek pojawili się w biurze firmy. Według uzyskanych informacji, śledztwo w sprawie rzekomego wyłudzania trwało od 2014 roku. Po kilku miesiącach jego trwania, sąd zadecydował o zatrzymaniu podejrzanych.

Informator zapowiedział, że wraz z współpracownikami podjął decyzję o przygotowaniu oświadczenia dotyczącego zatrzymania dwóch członków zarządu PAIP. Zespół chce tym samym odciąć się od podejrzeń i dalej pracować nad projektami zgłoszonymi do inkubatora. Zapytany o to, czy wszystkie zamiejscowe oddziały nadal działają, nie potwierdza tego. Dowiedzieliśmy się jednak, że do oddziałów współpracujących z PAIP nie zostały wysłane żadne powiadomienia w sprawie zatrzymania. 

Mimo że na stronie paip.pl,  do jednego numeru telefonu, w zakładce „Kontakt”, skrócono listę osób kontaktowych (jeszcze rano zawierała 19 nazwisk), udało nam się zatrzymać kontakty do wszystkich. W rozmowach telefonicznych każdy z rozmówców odmówił komentarza. Informator powiedział nam, że powodem tego może być brak upoważnienia do udzielania informacji, ale też to, że agenci CBA również kontrolowali oddziały pozamiejscowe, w których pracują.

Niestety nie wiemy, do których dokładnie oddziałów dotarli agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Czekamy na oświadczenie pracowników Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, które ma zostać przygotowane do jutra. Osoba, z którą udało nam się porozmawiać zapewniła, że zespół nadal chce pracować nad inkubowanymi projektami. Widzi jednak potrzebę przygotowania oświadczenia.