Upheal powstał w 2021 roku z inicjatywy Juraja Chrappy i Martina Horvatha, którzy postanowili połączyć siły i osobiste doświadczenia, aby zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z praktyką terapeutyczną w zakresie zdrowia psychicznego. Startup oferuje lekarzom dedykowaną platformę opartą na technologii sztucznej inteligencji, której zadaniem jest odciążenie ich w codziennej pracy.
Udogodnienia dla terapeutów
Platforma tworzy notatki z sesji terapeutycznych i prowadzi ich transkrypcję, aby następnie ułożyć je w uporządkowane zbiory i tworzyć na ich podstawie szczegółowe analizy. Ponadto gwarantuje w pełni bezpieczne połączenia wideo, co w przypadku sesji terapeutycznych online jest niezwykle istotne – zarówno dla komfortu lekarza, jak i pacjenta.
Startup podaje, że w przeciągu ostatnich 12 miesięcy platforma przeprocesowała 90 tysięcy sesji terapeutycznych, tym samym zaoszczędzając lekarzom 21 tysięcy godzin, które mogą przeznaczyć na wypełnienie innych, pilniejszych zadań zawodowych.
– Niezależnie od tego, czy prowadzi się jednoosobową praktykę terapeutyczną, czy zarządza się kliniką, oferowane przez nas rozwiązanie oparte o technologię sztucznej inteligencji, pozwala na odciążenie z niektórych obowiązków. Notatki i analizy tworzone przez platformę są dokładne, dzięki czemu można się na nich opierać w prowadzeniu praktyki terapeutycznej. Ponadto obsługujemy nie tylko indywidualne sesje terapeutyczne, ale też platformy udzielające zdrowotnych porad – tłumaczy Martin Horvath, współzałożyciel i dyrektor techniczny Upheal.
Do rundy finansowania dołączyło też kilku aniołów biznesu, m.in. Martin Viecha – wiceprezes ds. relacji inwestorskich w Tesli, a także Aakash Desai z Decoder Ventures. W związku z tym Upheal zebrał już łącznie 4,35 miliona dolarów.
Przyszłościowe plany
Pozyskane fundusze startup przeznaczy na rozbudowanie rozwiązań opartych o technologię sztucznej inteligencji, m.in. wspomnianej platformy. W planach jest stworzenie w pełni konfigurowalnych szablonów AI, a także umożliwienie dokładnego śledzenia i analizowania postępów w leczeniu terapeutycznym.
Czytaj także: