Premier Singapuru narzekał, że brakuje mu dobrego systemu e-płatności. Startupowcy szybko odpowiedzieli

Dodane: 23.08.2017

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Lee Hsien Loong, Premier Singapuru, podczas przemówienia, ale też na Twitterze, narzekał, że brakuje mu dobrego systemu do przyjmowania e-płatności. Na odpowiedź przedsiębiorców z Singapuru nie musiał długo czekać. Zaproponowali, że stworzą taki system. Od Singapurczyków dla Singapurczyków.

Na zdjęciu: Lee Hsien Loong, Premier Singapuru | fot. Terence Tan

– W Singapurze mamy systemy przyjmowania e-płatności, ale są zbyt problematyczne. Niewygodne dla użytkowników i kosztowne dla przedsiębiorców – napisał Premier Singapuru, Lee Hsien Loong. Tym postem rozpoczął ciekawą dyskusję na Twitterze, która pokazuje, że warto na bieżąco śledzić o czym piszą politycy. Dzięki temu można wiele dowiedzieć się na temat… ich znajomości tematu.

Potrzeba systemu? Stworzę go w 18 miesięcy

Portal TechinAsia wyłapał dyskusję Premiera z użytkownikami Twittera i przybliżył ją swoim czytelnikom. Zacytował to co napisał Lee Hsien Loong i podał do wiadomości odpowiedź jednego z ciekawszych przedsiębiorców tego rynku. Min-Liang Tan, CEO Razera, odpowiedział, że może taki system stworzyć w 18 miesięcy, jeśli tylko będzie takie zainteresowanie. Premier odpisał, że chętnie przyjrzy się propozycji.

Nie była to jednak jedyna propozycja od przedsiębiorców jaką otrzymał Premier Singapuru. W kolejnych komentarzach możemy znaleźć informację o tym, że mija się z prawdą, ponieważ w „Mieście Lwa” istnieje już dobry system do przyjmowania e-płatności i nazywa się iPayMy. Inni użytkownicy wtórowali Tanowi i zgłosili swoją pomoc w stworzeniu takiego systemu dla mieszkańców Singapuru.

Chińskie systemy są lepsze, bo sprawdzone

Nas zaciekawiła za to odpowiedź przedsiębiorcy Alana Lima, jednego z pierwszych komentujących post Premiera. Doradził, żeby zamiast tworzyć nowe systemy płatności, skorzystać z tych, które świetnie radzą sobie na innych rynkach. Wymienił, że warto zwrócić choćby uwagę na WeChat czy AliPay. – Działają one wszędzie: w supermarketach, sklepach detalicznych i stacjach benzynowych – dodał.

Czy Rząd Singapuru zainteresuje się propozycjami startupowców? Mamy pewne wątpliwości. Tym bardziej, że po kilku godzinach od opublikowania postu, Premier napisał kolejny, w którym zaproponował rozwiązanie na swój pomysł. Monetary Authority of Singapore (odpowiednik polskiego NBP) opracował już system PayNow, za pomocą którego możemy zintegrować swoje karty płatnicze ze smartfonem.

Otwarcie

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem