fot. materiały prasowe
Dzięki pozyskaniu kolejnego strategicznego partnera pacjenci dołączający do Diabdis po raz pierwszy będą mieli możliwość wybrania glukometru. Współpraca Diabdis z OneTouch Select® Plus ułatwi dołączenie do programu tych osób, które już dzisiaj korzystają z tego popularnego na rynku glukometru.
Nowy glukometr to pomoc dla większej liczby chorych
Glukometr jest ważną częścią ekosystemu Diabdis. Łączy się z urządzeniem, które pozwala na przesyłanie wyników bezpośrednio na konto na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej. Bazując na utworzonym w ten sposób automatycznym dzienniczku glikemii, każdy uczestnik programu ma możliwość korzystania z bezpłatnych konsultacji z edukatorami diabetologicznymi, diabetologami, dietetykami oraz psychologiem.
Jak twierdzi dr Szymon Dziedzic, prezes zarządu i jeden z pomysłodawców Diabdis, nawiązanie współpracy z firmą Johnson&Johnson to ważny krok na drodze do dalszego rozwoju programu, a także sukces w postaci zaangażowania renomowanego producenta sprzętu do samokontroli glikemii we wspólną misję edukacyjną:
Pozyskanie przez Diabdis do współpracy kolejnego partnera z rynku farmaceutycznego dowodzi, że rola producentów glukometrów nie kończy się na dostarczaniu nowoczesnych produktów do samokontroli glikemii, ale także obejmuje udział w inicjatywach zwiększających komfort życia diabetyków, usprawniających kontrolę nad chorobą i dających realną wartość edukacyjną w wygodnej formie. W strategii spółki Diabdis na kluczowej pozycji jest poprawa dostępu do edukacji i opieki diabetologicznej dla pacjentów diabetologicznych. Integracja programu Diabdis z glukometrem OneTouch Select® Plus pozwala zrobić nam kolejny, duży krok w realizacji tej strategii.
Kompleksowa edukacja diabetologiczna kluczowym elementem leczenia
Zalety programu Diabdis zauważa też prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek, konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii, który wielokrotnie podkreślał znaczenie roli edukacji dla prawidłowego leczenia cukrzycy:
Nauczenie się kontrolowania swojej choroby nie jest dla pacjentów łatwe i wymaga sporo czasu. Zdalna edukacja cukrzycowa i opieka pomiędzy wizytami u lekarza diabetologa, jaką proponuje pacjentom Diabdis, pozwala chorym na bieżąco poszerzać swoją wiedzę o cukrzycy, właściwym jej monitorowaniu i prawidłowym wypełnianiu zaleceń lekarskich, co przekłada się na poprawę parametrów wyrównania choroby, a także codzienne funkcjonowanie.
Kolejna tura rejestracji do programu Diabdis rusza już 1 marca. Zapisy przyjmowane są poprzez stronę internetową https://diabdis.com/