Protos Venture Capital – nowy fundusz na polskiej scenie startupowej

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

W ciągu ostatnich kilku miesięcy swoją działalność rozpoczął fundusz Protos Venture Capital, www.protos.vc. Jest to fundusz inwestujący w projekty internetowe na wczesnym etapie rozwoju.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy swoją działalność rozpoczął fundusz Protos Venture Capital (www.protos.vc). Jest to fundusz inwestujący w projekty internetowe na wczesnym etapie rozwoju.

 

Protos VC został założony przez grupę osób skupiającą zarówno przedsiębiorców internetowych mających na swoim koncie wiele udanych startupów, na przykład GoldenLine.pl, Niania.pl czy Znanylekarz.pl, oraz menegerów zarządzających funduszami vc i private equity z wieloletnim doświadczeniem (bmp, Enterprise Investors, CAIB).

Przed uruchomieniem funduszu jego partnerzy przez kilka lat byli aktywnymi aniołami biznesu i prywatnymi inwestorami zaangażowanymi w kilkanaście projektów internetowych, m.in. zadane.pl (brainly.com), Infakt.pl, Skubacz.pl.

Ze względu na unikalne połączenie umiejętności z dziedziny finansów i business development poszczególnych członków zespołu, Protos VC wspiera projekty nie tylko kapitałowo, ale pomaga również w obszarze strategicznym i operacyjnym. Dzięki doświadczeniu z takich projektów jak GoldenLine.pl, Niania.pl czy Znanylekarz.pl członkowie zespołu są w stanie aktywnie pomóc w takich kwestiach jak SEO, SEM, model biznesowy, sprzedaż oraz ekspansja zagraniczna.

Głównym obszarem zainteresowania funduszu są projekt na etapie seed oraz Startup działające w segmentach marketplace, SaaS, eCommerce oraz Mobile. Fundusz koncentruje się przede wszystkim na projektach z rynku polskiego oraz niemieckiego, planujących ekspansję międzynarodową.

Protos VC blisko współpracuje z funduszem Point Nine Capital kierowanym przez Pawła Chudzińskiego. Członkowie zespołu Protosa wspólnie z Point Nine zrealizowali w ciągu ostatnich lat 7 wspólnych projektów. Od startu w ciągu kilku miesięcy działalności Protos VC zrealizował 5 inwestycji na kwotę około 2 mln złotych:

  • Allani.pl – platforma społecznościowa pozwalająca na tworzenie własnych stylizacji modowych oraz kierująca ruch do sklepów internetowych.
  • Positionly.com – narzędzie SaaS do analityki SEO. Inwestycja wspólnie z Point Nine Capital.
  • Scondoo.de – aplikacja mobilna z kategorii direct marketing oferująca zniżki na produkty FMCG. Inwestycja wspólnie z Point Nine Capital i Heilemann Ventures.
  • Dogry.pl – platforma kierująca leady do gier społecznościowych
  • Kekemeke.pl – aplikacja mobilna, program lojalnościowy dla branży horeca. Inwestycja wspólnie z Point Nine Capital.

Fundusz planuje zrealizować około 20 inwestycji w przeciągu 2 lat.

źródło: informacja prasowa