Przelewy24 nawiązuje współpracę strategiczną z grupą Nets

Udostępnij:
Pozyskanie partnera technologicznego i biznesowego jakim jest grupa Nets, ma na celu przyspieszenie obecnie realizowanej przez PayPro SA strategii wzrostu, poszerzenie portfolio nowoczesnych metod płatności i oferowanie klientom najnowszych rozwiązań, dopasowanych do wymogów rynku.

– Współpracując z Nets będziemy w stanie jeszcze sprawniej wprowadzać innowacje dla e-commerce, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie i znajomość rynku. Pozwoli to na poszerzenie portfolio usług i produktów dla naszych partnerów biznesowych i klienta końcowego – komentuje Piotr Kurczewski CEO serwisu Przelewy24.

CEO Grupy Nets Bo Nilsson dodaje: – Dzięki temu strategicznemu sojuszowi rozszerzamy naszą obecność w Polsce w obszarze b2b. Serwis Przelewy24 w ostatnich latach notuje stały wzrost wolumenu i przychodów, co wpisuje się w naszą strategię umocnienia pozycji w Polsce poprzez konsolidację i dynamiczne inicjatywy komercyjne.

Nie przewiduje się zmian w Zarządzie spółki – Piotr Kurczewski pozostaje na stanowisku CEO Przelewy24. Nets oczekuje obecnie na zgodę dot. koncentracji, ponieważ nawiązanie współpracy strategicznej pomiędzy podmiotami świadczącymi usługi finansowe wymaga ustawowego zezwolenia UOKiK.

Warto doczytać:

Nets za 315 mln zł finalizuje przejęcie Dotpay/eCard