Przy zakładaniu firmy, warto mieć wspólników – Jakub Zieliński (Mindgram)

Dodane:

Marta Janczewska-Bażak Marta Janczewska-Bażak

Przy zakładaniu firmy, warto mieć wspólników – Jakub Zieliński (Mindgram)

Udostępnij:

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast rozmawiamy z Jakubem Zielińskim, Co-founder & CEO, platformy zdrowia psychicznego i wellbeing, Mindgram. Jakub dzieli się lekacjami z ponad 20 letniego doświadczenia w budowie i zarządzaniu największymi internetowymi markami konsumenckimi. Opowiada o tym jak powstał Mindgram oraz z jakimi wyzwaniami wiąże się prowadzenie szybko rozwijającego się biznesu. 

“ Przy zakładaniu firmy, warto mieć wspólników(..) To jest tak trudna praca, tyle wzlotów i upadków, że to za dużo na jedną głowę.”

Z rozmowy dowiecie się jak poprzednie decyzje biznesowe wpłyneły na podejście Jakuba do rozkręcania startupu. Dlaczego posiadanie wspólników jest jego zdaniem kluczowe aby stworzyć stabilny biznes, oraz jak zarządzać firmą promującą wellbeing, na bardzo szybko rozwijającym się rynku. 

“My zebraliśmy [pierwszą] rundę w 11 dni od pierwszego kontaktu z inwestorem. Wyłącznie na prezentację. (…) To był przykład zebrania finansowania na founder market fit.”

Rynek rozwiązań technologicznych z zakresu zdrowia psychicznego rośnie w niesamowitym tempie. Głownym mechanizmem, który napędza ten wzrost jest coraz większa świadomość. Wielkość globalnego rynku opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia psychicznego wyceniono na $ 383,000 mln w 2021 r. i oczekuje się, że będzie on rósł w tempie wynoszącym 3,51%, osiągając $ 471,100 mln do 2027 r.

 

Jeżeli nie zrobiłeś startupu, nie oceniaj – Grzegorz Madajczyk (Helfio)

Fitness staje się hybrydowy – Michał Lachowicz (SOLO Workout)