Jeżeli nie zrobiłeś startupu, nie oceniaj – Grzegorz Madajczyk (Helfio)

Dodane:

Marta Janczewska-Bażak Marta Janczewska-Bażak

Jeżeli nie zrobiłeś startupu, nie oceniaj – Grzegorz Madajczyk (Helfio)

Udostępnij:

W dzisiejszym odcinku podcastu MamStartup zapraszamy Was do rozmowy z Grzegorzem Madajczykiem, założycielem i CEO Helfio – aplikacji medycznej, która dba o zdrowie metaboliczne. Audycję prowadzi Marta Janczewska-Bażak.

Podczas słuchania audycji z Grzegorzem dowiecie się, jak Helfio wspiera swoich użytkowników w dbaniu o zdrowie metaboliczne. Dyskutujemy również na temat wyzwań, jakie stoją przed firmami tworzącymi nowe technologie w medycynie. 

Posłuchaj na Spotify:

Posłuchaj na YouTube: 

Kim jest Grzegorz Madajczyk?

Grzegorz Madajczyk jest absolwentem techniki na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ze specjalizacją w Biotechnologii Przemysłowej. Przez ponad 12 lat pracował w różnych korporacjach, rozwijając się w dziedzinach inżynieryjnej, zarządczej, marketingowej i sprzedażowej. 

Zainteresowanie startupami zrodziło się w nim po tym, jak w 2014 roku został ugryziony przez kleszcza i zachorował na boreliozę. To wydarzenie zapoczątkowało serię zdarzeń, które skłoniły go do założenia własnego startupu.

Początki w biznesie

Grzegorz opowiada nam, dlaczego wybrał finansowanie własnymi środkami i dlaczego nie zdecydował się na współpracę z inwestorem. Ponadto rozmawiamy o tym, w jaki sposób nieudany start pierwszej firmy wpłynął na kształtowanie przyszłych decyzji Grzegorza Madajczyka. 

– Zaprosiłem pierwszego wspólnika do mojego przedsięwzięcia i pierwszą taką realną pomoc, której potrzebowałem, żeby dalej rozwijać pomysł. Osobie, która ma cały startup na swoich plecach, jest bardzo ciężko. Nie mówię, że to jest nierealne, bo wszystko jest do zrobienia, natomiast jest ciężko, bo ze wszystkimi problemami człowiek musi sam sobie radzić. Natomiast w momencie, kiedy ma tę drugą osobę lub parę osób, ten ciężar się rozkłada na inne barki i każdy może się podzielić obowiązkami. Więc bardzo się ucieszyłem, jak Juliu do mnie dołączył. I tak naprawdę zaczęliśmy działać wspólnie od końca 2019 roku – powiedział w podcaście Grzegorz.

Jego droga do sukcesu nie należała do najłatwiejszych. Grzegorz i jego współpracownicy musieli mierzyć się z trudnościami, takimi jak brak subskrypcji oraz zerowe zrozumienie jego technologii ze strony użytkowników.

Z podcastu również dowiemy się, jakie działania zostały podjęte w związku z niezadowalającymi efektami.

Grzegorz opowiada także o zmianach systemu startupowego. Podkreśla, jak ważna jest determinacja w pokonywaniu trudności, a przede wszystkim bycie przedsiębiorczym. Dzisiejszy świat biznesowy nie może obejść się bez elastyczności oraz poświęcania się pracy. 

 

Posłuchaj innych podcastów Marty:

Fitness staje się hybrydowy – Michał Lachowicz (SOLO Workout)

Dorota Matuła (Activy & Mindy): Samotne prowadzenie firmy jest bardzo trudne

Pracujemy z wielu powodów, ale głównie dla ludzi i z ludźmi – Karolina Dąbrowska (DNA ERA)