Przyjmujesz insulinę? To urządzenie przypomni o kolejnej dawce

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Osoby, które przyjmują insulinę, muszą pamiętać o godzinie zażycia ostatniej dawki. Jeśli nie zapiszą tej informacji np. w notesie, mogą po prostu o niej zapomnieć. Insulog automatycznie zapamięta te dane.

fot. zrzut ekranu z filmu prezentującego Insulog, YouTube

Insulog to elektroniczna nakładka na długopis insulinowy, która automatycznie rejestruje datę i godzinę przyjęcia insuliny. Informacje te wyświetlane są na ekranie urządzenia, dzięki czemu diabetyk pamięta o konieczności zażycia następnej dawki. Do tego gadżet kompatybilny jest z aplikacją mobilną, w której archiwizowana jest historia zastrzyków. Tymi danymi z kolei pacjenci mogą dzielić się ze swoim lekarzem. 

Ponadto pomysłodawcy urządzenia wyjaśniają, że Insulog pasuje niemal do każdego rodzaju długopisu insulinowego oraz że można naładować jego baterię w prosty sposób, ponieważ nakładka wyposażone jest w port micro-USB. Twórcy urządzenia prowadzą obecnie kampanię crowdfundingową na Indiegogo, gdzie zbierają 40 tys. dolarów. Do tej pory projekt wsparło 70 osób, które wpłaciły łącznie ponad 8 tys. dolarów. 

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.