– Docelowo za pośrednictwem metaverse chcemy oferować tradycyjne produkty bankowe – mówi Paweł Gruza, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, który kieruje pracami zarządu. Na razie jednak jest to niemożliwe, bo nie istnieją protokoły bezpieczeństwa, które zabezpieczałyby transakcje wykonywane właśnie w metaverse. Z czasem ma się to zmienić, a wtedy PKO Bank Polski wejdzie w ten obszar.
Warszawska Rotunda w metaverse
Przypomnijmy, że na początku miesiąca PKO Bank Polski „przeniósł” do meterversum Rotundę – jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie. Wspomniana, cyfrowa Rotunda znajduje się na działce na platformie Decentraland. To ona będzie pełnić funkcję cyfrowego laboratorium, w którym PKO Bank Polski będzie zdobywać wiedzę i doświadczenie na temat nowej technologii.
Po zbudowaniu know-how przyjdzie czas na przeniesienie fizycznych produktów bankowych do cyfrowego świata. Poza tym Paweł Gruza dostrzega w metaverse przestrzeń do współpracy między bankiem a startupami. Do tego PKO Bank Polski zamierza wykorzystać tę technologię do immersyjnego onboardingu nowych pracowników, a także do prowadzenia szkoleń wdrożeniowych.