Pure Biologics zadebiutuje na GPW 14 grudnia

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Pure Biologics zadebiutuje na GPW 14 grudnia

Udostępnij:

Biotechnologiczna spółka opracowująca innowacyjnej leki biologiczne zadebiutuje na Rynku Regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w najbliższy poniedziałek.

Spółka w ostatnich tygodniach przeprowadziła ofertę akcji o wartości 54 mln zł. Po przeniesieniu swoich notowań z rynku NewConnect podstawowym zamiarem Pure Biologics w najbliższym roku będzie kontynuacja prac nad badanymi cząsteczkami, a także rozpoczęcie pierwszych eksperymentów w fazie przedklinicznej dla trzech innowacyjnych projektów.

– Przeniesienie na główny parkiet – warszawskiej giełdy to kolejny, ważny kamień milowy w działalności firmy. Zakończona sukcesem oferta publiczna oraz debiut akcji na rynku to konsekwencja długoterminowego rozwoju spółki i szansa na jej dalszy dynamiczny wzrost. Dołączenie do grona spółek notowanych na rynku regulowanym GPW niewątpliwie uwiarygodni naszą pozycję rynkową, także w kontekście poszukiwania partnerów biznesowych do potencjalnej umowy partneringowej – komentuje dr Filip Jeleń, współzałożyciel i Prezes Zarządu Pure Biologics S.A.

600 tys. akcji serii E

W ramach Oferty Publicznej Pure Biologics inwestorzy kupili 600 tys. akcji serii E. Cena emisyjna została ustalona na 90 zł za jedną akcję. Spółka od grudnia 2018 roku była notowana na rynku NewConnect. Do obrotu zostaną wprowadzone wszystkie serie akcji spółki notowane dotychczas na NewConnect oraz PDA nowej serii E, które były przedmiotem oferty publicznej. Po dokonaniu rejestracji podwyższenia kapitału w KRS spółka dokona zamiany PDA na akcje serii E.

Podstawą strategii rozwoju spółki jest budowanie portfolio terapeutycznego kandydatów na leki biologiczne do zastosowania w obszarze immunoonkologii oraz opartych o aptamery pozaustrojowych terapii dla pacjentów z chorobami rzadkimi. Rozwój kandydatów terapeutycznych Spółka realizuje do etapu wczesnych badań klinicznych, a następnie zakłada komercjalizację rezultatów prac badawczych w ramach umów z dużymi koncernami farmaceutycznymi. Realizacja strategicznych celów ma doprowadzić do umocnienia Pure Biologics na rynku oraz dodatkowo zwiększyć potencjał komercyjny prowadzonych projektów.

Debiut Pure Biologics na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się 14 grudnia br. Wydarzenie będzie można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych Giełdy Papierów Wartościowych.