Quantee z sukcesem zakończyło projekt wdrożenia narzędzia Machine Learning dla Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego

Dodane: 31.05.2022

Informacja prasowa

Udostępnij:

Od kilku miesięcy Urząd Komisji Nadzoru Finansowego korzysta z narzędzia Machine Learning, wspierającego realizację procesu weryfikacji wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych.

Na podstawie umowy zawartej w maju zeszłego roku pomiędzy Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego a Quantee, UKNF pod koniec 2021 roku dokonał wdrożenia narzędzia Machine Learning do wspomagania prac nadzorczych w zakresie weryfikacji wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych.

W wyniku realizacji projektu opracowane zostało dedykowane rozwiązanie, wspierające prace nadzorcze w zakresie weryfikacji wyceny rezerw techniczno-ubezpieczeniowych. Narzędzie obejmuje zestaw autorskich, zaawansowanych algorytmów i modeli wyceny rezerw ubezpieczeniowych oraz wizualizacji ułatwiających analizę i porównywanie wyników.

– Możliwość realizacji tak skomplikowanego projektu dla Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego była dla Quantee dużym zaszczytem. Biorąc pod uwagę, że był to pierwszy projekt wykorzystania technik Machine Learning do szacowania rezerw ubezpieczeniowych realizowany przez organ nadzoru, możemy uznać to za sukces całego sektora ubezpieczeń w Polsce – dodaje Piotr Grodzki, CustomerSuccess Manager, Quantee.

Quantee jest firmą, która dostarcza rozwiązanie do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych, faktycznie wykorzystujące sztuczną inteligencję. Platforma Quantee pozwala firmom ubezpieczeniowym budować i wdrażać bardziej konkurencyjną wycenę produktów w czasie nawet do 10x krótszym niż obecnie i zarządzać nią w czasie rzeczywistym. Quantee posiada siedzibę w Warszawie, ale działa międzynarodowo i obsługuje klientów z kilku europejskich krajów.

 

Przeczytaj również: Quantee pozyskuje 3 mln złotych. W planach ekspansja na rynki brytyjski i hiszpański