Pierwsza z wielu planowanych inwestycji
Autorska technologia magnetronowego napylania Naco umożliwia nakładanie ultra cienkich powłok z dużą prędkością, co poprawia efektywność energetyczną i trwałość komponentów. Dzięki redukcji wykorzystania rzadkich i kosztownych materiałów, takich jak platyna i iryd, nawet o 90%, powłoki Naco sprawiają, że produkcja wodoru oraz innych technologii zielonej energii ma być – w opinii przedstawicieli fimy – jeszcze bardziej opłacalna i skalowalna.
Naco stanowi pierwszą inwestycję Radix Ventures, którego celem jest zbudowanie portfela 16-20 przełomowych startupów w najbliższych latach.
Przygotowania do budowy fabryki
Jak twierdzą w komunikacie prasowym, przedstawiciele Radix Ventures oraz Naco Technologies, pozyskany kapitał ma umożliwić:
- przygotowanie do produkcji na dużą skalę – rozpoczęcie przygotowań do budowy zakładu produkcyjnego w Polsce w celu zwiększenia mocy produkcyjnych i zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na komponenty z nano-powłoką w całej Europie;
- wzmacnianie badań i innowacji – rozwój prac badawczo-rozwojowych w celu udoskonalenia i poszerzenia oferty nano-powłok, gwarantując ich optymalną wydajność i trwałość w technologiach zielonej energii.
– Wierzymy, że Naco Technologies, działając na styku nanotechnologii i zielonej energii, może stać się wiodącym dostawcą rozwiązań powłokowych, które uczynią globalną transformację energetyczną bardziej efektywną i rentowną. Jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć im na tej drodze – mówi Paweł Bochniarz, partner zarządzający w Radix Ventures.
– Inwestycja Radix Ventures wzmacnia naszą misję dostarczania zaawansowanych materiałów dla sektora zielonej energii. Dzięki temu finansowaniu realizujemy budowę zakładu produkcyjnego w Polsce, aby sprostać globalnemu zapotrzebowaniu rynku. Nasz zespół jest pełen energii dzięki wsparciu Impact Ventures, The Untitled Ventures i Radix Ventures, kontynuując rozwój i innowacje – komentuje Aleksandrs Parfinovičs, CEO i współzałożyciel Naco Technologies.