Radix Ventures zebrał 41 mln euro w funduszu wspieranym przez EIF i PFR Ventures

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Radix Ventures zebrał 41 mln euro w funduszu wspieranym przez EIF i PFR Ventures

Udostępnij:

Radix Ventures, fundusz venture capital inwestujący w startupy technologiczne, ogłasza pierwsze zamknięcie funduszu o wartości 41 mln euro, ze wsparciem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EIF) z grupy EBI, PFR Ventures oraz grupy prywatnych inwestorów z regionu CEE.

Jak podano w komunikacie prasowym, to krok w kierunku celu, jakim jest zebranie łącznie 60 mln euro na inwestycje w startupy technologiczne na wczesnym etapie rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zgodnie z deklaracjami przedstawicieli funduszu, będą oni inwestować w przedsiębiorców z branży zaawansowanych technologii w całej Europie Środkowo-Wschodniej, mając na celu zebranie co najmniej 60 mln euro na wsparcie 16-20 startupów. Szczególnie poszukiwane będą spółki na późnym etapie zalążkowym. Wysokość inwestycji ma wahać się od 1 do 2 miliona euro.

– Naszą wizją jest stać się funduszem VC pierwszego wyboru dla przedsiębiorców deep tech z regionu CEE. To pierwsze zamknięcie, wspierane przez EIF i PFR Ventures, podkreśla zaufanie do naszej strategii i naszej zdolności do identyfikowania i pielęgnowania przełomowych technologii – powiedział Paweł Bochniarz, partner zarządzający w Radix Ventures.

Strategia inwestycyjna Radix Ventures koncentruje się na budowaniu portfela projektów deep tech, które będą dojrzewać w trakcie trwania funduszu.

W poszukiwaniu ambitnych startupów

– Zawsze szukamy ambitnych zespołów rozwiązujących ogromne problemy. Nazwa Radix pochodzi od Radical i szukamy radykalnych, przełomowych innowatorów. Są to jedne z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę. Oznacza to również, że prawdopodobnie większą wagę niż przeciętne VC przykładamy do kwestii związanych ze strategią IP, ponieważ musisz być w stanie chronić swoją przewagę konkurencyjną. Wreszcie, co nie mniej ważne, szukamy rozwiązań mających pozytywny wpływ na środowisko – dlatego pracujemy na skrzyżowaniu deeptech i greentech – zaznacza Paweł Bochniarz w rozmowie z serwisem The Recursive.

Czytaj także: