REDD zamyka fazę beta platformy do wyceny nieruchomości biurowych – podsumowanie 2023

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

REDD zamyka fazę beta platformy do wyceny nieruchomości biurowych – podsumowanie 2023

Udostępnij:

– W 2023 roku pozyskaliśmy nowych inwestorów. W REDD zainwestowali Tomasz Trzósło (prezes EPP), Bartosz Mierzwiak (były dyrektor zarządzający w Logicor) oraz dr hab. Krzysztof Kalicki (w Radzie Nadzorczej Deutsche Bank Polska) – mówi w podsumowaniu 2023 r. Tomasz Ogrodzki, CEO REDD.

Co dobrego spotkało Wasz startup w 2023 r.?

W 2023 roku odnotowaliśmy szereg znaczących sukcesów, które potwierdzają rozwój i umocnienie pozycji REDD na rynku. Wśród kluczowych osiągnięć należy wymienić przekroczenie liczby 100 klientów, co stanowi wyraz zaufania ze strony szerokiej gamy partnerów biznesowych.

Dodatkowo, rekordowe wykorzystanie platformy REDD przez profesjonalistów stanowi niepodważalny dowód na atrakcyjność i efektywność narzędzia w środowisku zawodowym.

W 2023 roku pozyskaliśmy nowych inwestorów. W REDD zainwestowali Tomasz Trzósło (prezes EPP), Bartosz Mierzwiak (były dyrektor zarządzający w Logicor) oraz dr hab. Krzysztof Kalicki (w Radzie Nadzorczej Deutsche Bank Polska). Wejście strategicznych inwestorów do struktury firmy potwierdza z kolei perspektywy rozwoju i przyszłego potencjału REDD.

Osiągnięcia w Polsce, szczególnie sukces finansowy, który przyniósł rekordowe liczby zapytań oraz znaczący wzrost w dziedzinie SEO, stanowią wyraz skuteczności i efektywności działań podejmowanych przez firmę na lokalnym rynku. REDD uzyskał również wysoką pozycję w rankingach startupowych, znajdując się na liście 10% najszybciej rosnących firm, co potwierdza dynamikę i innowacyjność działalności.

Jednym z najważniejszych kroków było zamknięcie fazy beta REDD AI oraz osiągnięcie imponującego poziomu dokładności na poziomie 85% w wycenach nieruchomości biurowych. To może pozwolić firmie w przyszłości na oferowanie błyskawicznych informacji z szacunkową wartością całego warszawskiego rynku nieruchomości biurowych w czasie rzeczywistym, co jest istotnym punktem zwrotnym w branży.

Wszystkie te osiągnięcia potwierdzają konsekwentną pracę zespołu REDD nad doskonaleniem platformy oraz zdolność firmy do odpowiedzi na potrzeby rynku, otwierając drogę do dalszego rozwoju i umocnienia pozycji lidera w branży.

Z czym mieliście problemy/co się nie udało w 2023 r.?

W mijającym roku, chociaż transformacja cyfrowa pozostaje priorytetem, zauważamy, że nie jest ona obecnie głównym problemem na rynku. Istnieje mniejsze zaangażowanie finansowe w zakup rozwiązań takich jak REDD. Niemniej jednak, poświęcenie uwagi maksymalnie istotnym problemom klientów stało się kluczowym punktem naszej strategii.

Jednym z wyzwań, z jakimi się zetknęliśmy, było ograniczone zaangażowanie finansowe ze strony rynku. Pomimo, że transformacja cyfrowa pozostaje priorytetem długoterminowym, to obecnie nie jest to główny nurt działań biznesowych.

To jednak daje nam możliwość skupienia się na optymalizacji naszych usług, w celu lepszego spełniania oczekiwań rynku i budowania silniejszych relacji z naszymi klientami. Pomimo wyzwań, nasza determinacja w rozwiązywaniu kluczowych problemów biznesowych klientów, nadal pozostaje naszym nadrzędnym celem.

Co zmienilibyście w prawie/przepisach/ żeby lepiej Wam się funkcjonowało w 2024 r.?

Naszym celem jest stworzenie transparentnego rynku nieruchomości komercyjnych, gdzie wiedza nie jest przewagą konkurencyjną. W kontekście tego celu nie jesteśmy zwolennikami łatwych, gotowych rozwiązań prawnych, jednak każda inicjatywa zmierzająca do stworzenia przejrzystego rynku powinna być poddawana dyskusji.

Rozważając szerszą perspektywę, istnieje obszar, w którym aktualne przepisy nie nadążają za dynamicznym rozwojem technologii – mianowicie wykorzystanie nowoczesnych protokołów sieci rozproszonych, takich jak blockchain i tokenizacja, w zarządzaniu prawami własności. Legislatorzy na świecie muszą zrozumieć, że jeśli coś można przenieść do internetu, to w końcu zostanie przeniesione.

Szczególnie ciekawym obszarem do rozważenia jest sfera nieruchomoÅ›ci, która mogÅ‚aby znaczÄ…co skorzystać z digitalizacji poprzez tokenizacjÄ™. Tradycyjne „ksiÄ™gi wieczyste” swojÄ… nazwÄ… symbolizujÄ… przestarzaÅ‚ość i potrzebÄ™ przystosowania siÄ™ do nowych rozwiÄ…zaÅ„. Dlatego istotne jest, aby przepisy prawne odzwierciedlaÅ‚y tÄ™ ewolucjÄ™ technologicznÄ…, umożliwiajÄ…c adaptacjÄ™ do nowych form zarzÄ…dzania i dokumentacji w sferze nieruchomoÅ›ci.

 

Tomasz Ogrodzki, CEO REDD Group.
W wieku 12 lat na zlecenie taty Tomasz Ogrodzki zaprogramował pierwszą bazę nieruchomości. Dziś tworzy i zarządza największym bankiem danych o budynkach komercyjnych w Europie Środkowej. Razem z zespołem REDD tworzy narzędzia big data, z których korzystają światowi liderzy branży nieruchomości. Został wyróżniony w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie 2021.