Amerykański portal rekrutacyjny Glassdoor.com ogłosił wyniki organizowanego od ośmiu lat rankingu Best Places to Work. Pierwsze miejsce zajął amerykański start-up Airbnb, drugie Bain & Company – międzynarodowa firma konsultingowa, natomiast na trzecim uplasował się Guidewire.

Wyniki tegorocznej edycji rankingu są dla wielu zaskoczeniem. Faworyt – Google – zajął dopiero 8 miejsce. Zwycięzcą okazał się portal Airbnb, umożliwiający wynajem pokojów, mieszkań i domów na terenie całego świata. Firma obecna na rynku od siedmiu lat, stała się również bardzo popularną platformą społecznościową w Polsce.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Zdjęcie główne artykułu by picjumbo.com 

Drugie miejsce zajęła firma konsultingowa Bain & Company, która od ponad 40 lat doradza klientom między innymi w zakresie strategii organizacji, fuzji i przejęć, czy restrukturyzacji. W Polsce obecna jest od 2012 roku i zatrudnia kilkadziesiąt osób specjalizujących się w różnych sektorach gospodarki – m.in. finansach, energetyce, czy IT. W tym roku w Warszawie Bain & Company otworzył centrum wsparcia kluczowych operacji dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w którym do końca przyszłego roku zatrudnienie znajdzie blisko 100 specjalistów.

Guidewire, zdobywca 3 miejsca to amerykańska firma wdrażająca systemy IT w branży ubezpieczeniowej. W ścisłej czołówce rankingu znalazł się również Hubspot i Facebook.

- Nasi pracownicy mówią, że dwa kluczowe czynniki wyróżniają Bain jako pracodawcę - komentuje wyniki rankingu Jacek Poświata, dyrektor zarządzający Bain & Company w Polsce. - Pierwszym jest ich realny udział w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów klientów. Drugi to nasza kultura pracy, która według pracowników znacząco wspiera ich rozwój zawodowy i osobisty - dodaje.

Tegoroczne zestawienie stanowi już 8 edycję rankingu Best Places to Work, opracowanego na podstawie anonimowych opinii pracowników. W ubiegłym roku 3 czołowe miejsca zajęły Google, Bain & Company oraz Nestle Purina PetCare.

Pierwsza dziesiątka rankingu Glassdoor:

  1. Airbnb 
  2. Bain & Company 
  3. Guidewire 
  4. Hubspot 
  5. Facebook 
  6. LinkedIn 
  7. Boston Consulting Group 
  8. Google 
  9. Nestle Purina PetCare
  10. Zillow

Pełne wyniki rankingu dostępne są pod adresem https://www.glassdoor.com/Best-Places-to-Work-LST_KQ0,19.htm

Komentarze (0)