Relacja z Forum Rynku Niepublicznego – międzynarodowego spotkania branży venture capital

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Dnia 11 grudnia 2012 roku w Warszawie w hotelu Radisson Blu Centrum Hotel odbyło się Forum Rynku Niepublicznego (inwestycje a własność intelektualna) – międzynarodowe spotkanie branży venture capital z udziałem przedsiębiorców.

Dnia 11 grudnia 2012 roku w Warszawie w hotelu Radisson Blu Centrum Hotel odbyło się Forum Rynku Niepublicznego (inwestycje a własność intelektualna) – międzynarodowe spotkanie branży venture capital z udziałem przedsiębiorców.

Gościem honorowym był Prof. Piotr Moncarz. Organizatorem Fundacja Obserwatorium Zarządzania przy patronacie merytorycznym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie im Marii Grzegorzewskiej.

Wydarzenie zgromadziło blisko 100 uczestników, pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych.

W ramach Forum, zgromadzeni mieli rzadką okazję wysłuchać prelekcji ekspertów venture capital m.in.:

byłego Prezesa Krajowego Funduszu Kapitałowego S.A. Piotra Gębali na temat Rynku Funduszy venture w Polsce i ekosystemu jaki tworzą dla innowacji.

Również ciekawy wykład przedstawił Ken Globerman. Goście zaprezentowali nieco odmienne spojrzenia, z perspektywy polskiej i amerykańskiej, dotyczące komunikacji i relacji inwestorskich oraz budowania stabilnego rozwoju firmy.

Rozwinięciem owych prelekcji było forum dyskusyjne z udziałem Prof. Moncarza z Uniwersytetu Stanford i przedstawicieli NCBiR – Łukasza Jaska i Michała Jasiorkowskiego. Ciekawy głos w dyskusji podjął Wiesław Kołodziejski (Szef Mazowieckiego Funduszu Poręczeń Kredytowych), który przybliżył tematykę finansowania innowacji z poziomu samorządów. Na zakończenie dyskusji goście wspólnie stwierdzili, że najlepsze praktyki dotyczące promocji i finansowania innowacji zostały wypracowane w Stanach Zjednoczonych, a Uniwersytet Stanford znajduje się wśród liderów promocji. Niewątpliwie Uniwersytet ten stanowi dobry przykład do naśladowania dla polskich organizacji wspierających innowacje, takich jak: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Po dyskusjach panelowych goście uczestniczyli w Networkingu, dotyczącym ekonomii społecznej i bytności przedsiębiorców w Dolinie Krzemowej. Zaprezentował się Kamil Kuchta z polskiej spółki newconnect’owej In Point S.A. Generalną tezą jego wystąpienia było stwierdzenie, że innowacyjni przedsiębiorcy związani z branżą informatyczną, łatwiej są w stanie rozwinąć swój start-up w Dolinie Krzemowej niż przy udziale inwestorów dysponujących funduszami europejskimi. Ze względu na fakt, iż amerykańskie podejście jest znacznie bardziej elastyczne do rozwoju firmy i zakłada możliwość ciągłej ewaluacji projektu. Ponadto zgromadzeni uczestnicy wysłuchali także kilku interesujących prelekcji z zakresu ekonomii społecznej, m.in.: Komercyjne wykorzystanie arteterapii oraz proinnowacyjnych instrumentów wspierania przedsiębiorców w kontekście pracy wychowawczej.

Projekt odbył się w ramach Katalizatora Inwestycji.

Więcej o Forum

źródło: informacja prasowa