Renters.pl przejmuje konkurenta. Niedawno z inwestycji w startup wyszedł fundusz bValue

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Renters.pl

Udostępnij:

Firma Rent Like Home połączyła się z firmą Renters.pl, która nabyła 100 proc. udziałów w spółkach Rent Like Home i Rent Like Home Zachodniopomorskie. W ten sposób Renters.pl startuje z konsolidacją polskiego rynku mieszkań na wynajem krótkoterminowy.

Renters.pl to operator wynajmu krótkoterminowego, obsługujący zarówno klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych właścicieli nieruchomości szukających możliwości generowania wyższych zysków z wynajmu. Firma zaczynała jako operator apartamentów wakacyjnych w Świnoujściu, by rozrosnąć się na całe polskie wybrzeże oraz główne aglomeracje miejskie.

Dzisiaj spółka zatrudnia około 200 osób. W swoim portfolio posiada już ponad 2 000 apartamentów i domów na wynajem w całej Polsce. W 2022 r. wygenerowała łączne przychody z rezerwacji na poziomie 130 mln zł. W Renters.pl zainwestował również Enterprise Investors, jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rent Like Home, przejęte przez Renters.pl, również wspiera właścicieli w zarządzaniu krótkoterminowym najmem. Zarządza obecnie blisko 500 apartamentami w sześciu miastach Polski: w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Zakopanem, Wrocławiu i Międzyzdrojach. Dzięki zakupie firmy Rent Like Home, Renters.pl wzmocni swoją pozycję lidera na rynku wynajmu krótkoterminowego.

Przejęcie i konsolidacja

Transakcja rozpoczyna również proces konsolidacji tego sektora w Polsce i regionie. Po transakcji firma Renters.pl będzie posiadać łącznie 2 500 apartamentów i domów na wynajem w swoim portfolio.

– Rynek wynajmu krótkoterminowego w Polsce jest bardzo rozdrobniony. Jest na nim wiele małych firm, które, by dalej rosnąć, potrzebują odpowiedniego wsparcia technologicznego, ale także właściwego zaplecza i zasobów finansowych. Włączenie do naszego portfolio spółki Rent Like Home to dla nas ważny krok naprzód w naszej strategii, a także dla klientów obu firm. Przyłączenie marki Rent Like Home do brandów Renters jak i Renters Prestige czy Noclegi.renters.pl pozwoli dotrzeć do kolejnych właścicieli mieszkań z naszą ofertą – mówi Kamil Krzyżanowski, Prezes Renters.pl

Exit bValue

Przypomnijmy, że w połowie marca tego roku bValue – fundusz venture capital zarządzany przez Macieja Balsewicza – wyszedł z 8-krotnym zwrotem z inwestycji w Renters.pl.

– Nie dalej niż kilka tygodni temu podczas ogłoszenia inwestycji w Renters.pl zapowiadaliśmy kolejne transakcje. Na efekty tych zapowiedzi nie musieliśmy długo czekać, a kolejne transakcje są przed nami. Rozmowy o współpracy są prowadzone nie tylko w kraju, ale także z kilkoma podmiotami w innych państwach naszego regionu. Cieszę się, że firma Renters ma sposobność, by profesjonalizować rynek i upowszechniać standardy uczciwego wynajmu – mówi Jakub Kuberski, Vice President w Enterprise Investors.