RevDeBug pozyskał 2 mln złotych. Ruszy na podbój Stanów Zjednoczonych

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

RevDeBug pozyskał 2 mln złotych. Ruszy na podbój Stanów Zjednoczonych

Udostępnij:

Polski startup RevDeBug, który ułatwia identyfikację i naprawę błędów w oprogramowaniu, uzyskał amerykański patent na swoją technologię „czarnej skrzynki”. Spółka pozyskała też 2 mln zł od funduszu KnowledgeHub Starter.

RevDeBug to polski startup, który umożliwia programistom łatwą identyfikację i naprawę błędów w oprogramowaniu. Działa na zasadzie podobnej do “czarnej skrzynki” w samolocie – rejestruje wykonywany kod, pozwalając zespołom technicznym odtworzyć w ciągu kilku minut zdarzenia, które doprowadziły do wystąpienia błędu. Dzięki temu firmy, które tworzą oprogramowanie nie muszą już zgadywać przyczyn awarii i mogą skrócić proces ich naprawy z kilku godzin, dni lub miesięcy do kilku minut. RevDeBug pozwala też znacząco skrócić proces testowania oprogramowania i znacząco ułatwia komunikację testerzy – programiści.

Rozwiązanie RevDeBug jest używane przez firmy z całego świata. Z darmowego dodatku do środowiska Microsoft Visual Studio korzysta ponad 6 tysięcy programistów. W drugiej połowie kwietnia 2020 polski startup uzyskał dla swojej technologii patent w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Wcześniej RevDeBug pozyskał 2 mln zł finansowania od funduszu KnowledgeHub Starter.

– Rozwiązanie stworzone i opatentowane przez RevDeBug trafia do dynamicznie rosnącego sektora produkcji oprogramowania. Rynek, na którym działa spółka, cechuje się coraz większą potrzebą nowatorskich rozwiązań w zakresie utrzymania jakości i niezawodności oprogramowania. Zasadniczym elementem mającym wpływ na decyzję było także doświadczenie założycieli i zespołu oraz zdolność prowadzenia działalności w skali rynku globalnego, jak również potwierdzona obecność na rynku brytyjskim oraz docelowo ekspansja na rynek USA – mówi Grzegorz Chyliński, Partner Zarządzający w KnowledgeHub Starter.

Wcześniej RevDeBug pozyskał środki m.in. od funduszu Experior Venture Fund, a także od aniołów biznesu. Od początku działalności spółka otrzymała od inwestorów blisko 5 mln zł. RevDeBug bierze również udział w akceleratorze AccelUp, w ramach którego rozwija komercyjny projekt z Santander Bank Polska. Polski startup rozwija się też na rynku brytyjskim, w ramach programu PwC Scale. Firma jest również partnerem dostawców usług chmurowych Microsoft oraz Amazon Web Services.

RevDeBug założyli w roku 2017 bracia Tomasz i Adam Kruszewscy. Startup został wydzielony z firmy T Komp, producenta oprogramowania ERP dla korporacji, która dostarczyła rozwiązania dla ponad 200 klientów korporacyjnych, w tym m.in. ArcelorMittal, Ikea, KGHM, Philips Lighting Poland, czy RUCH.

– Naprawianie błędów w oprogramowaniu to proces, który nie zmienił się zasadniczo od czasów sprzed Internetu i polega w dużej mierze przede wszystkim na zgadywaniu. Wymaga długich analizy kodu źródłowego, wielu prób odtworzenia sytuacji i środowiska, gdzie wystąpił problem i zajmuje nawet 60 proc. czasu pracy programistów. Sami mamy długoletnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania. RevDeBug był w pierwszej kolejności rozwiązaniem naszych własnych problemów z testowaniem i naprawą błędów. Pozwolił nam skrócić oba te procesy o połowę i ułatwił odbiory dostarczanych rozwiązań. Oszczędność czasu przekłada się na wymierną oszczędność pieniędzy, co doceniają nasi klienci. Tylko w przypadku T Komp było to 300 tysięcy dolarów traconych przychodów rocznie. Uzyskany patent i inwestycja KnowledgeHub Starter to dodatkowe potwierdzenie wartości naszego rozwiązania – mówi Tomasz Kruszewski, współzałożyciel i CEO RevDeBug.