Revolut wprowadza do Polski usługę Trading Pro – zestaw narzędzi dla wymagających inwestorów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut wprowadza do Polski usługę Trading Pro – zestaw narzędzi dla wymagających inwestorów

Udostępnij:

Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 35 milionów klientów na świecie i ponad 3 miliony w Polsce, zaprezentował Trading Pro (Inwestycje Pro) – zestaw zaawansowanych narzędzi dla bardziej doświadczonych i wymagających inwestorów. Nowa subskrypcja oferowana jest przez Revolut Securities Europe UAB odpłatnie, obok dotychczas dostępnych planów (wyjątkiem jest plan Ultra, w którym usługa Trading Pro oferowana jest za darmo).

Dzięki Trading Pro aktywni inwestorzy mogą skorzystać z obniżonych prowizji w wysokości 0,12% (prowizja obniżona z 0,25%) za każdą transakcję, która wykracza poza limit darmowych transakcji w poszczególnych planach Revolut, przy jednoczesnym braku opłaty minimalnej (inne opłaty mogą mieć zastosowanie).

Co jeszcze oferuje Trading Pro?

Trading Pro to również wyższe limity zleceń kupna lub sprzedaży akcji europejskich, akcji amerykańskich lub funduszy indeksowych ETF: z 10 tys. $ do 1,5 mln $ za pojedyncze zlecenie na akcjach amerykańskich oraz 1,5 mln € w przypadku akcji europejskich lub funduszy ETF (przy limicie 50 tys. akcji na jedną transakcję). Do podejmowania decyzji inwestycyjnych w oparciu o dane, klienci Trading Pro mają do dyspozycji funkcje analityczne, wskaźniki i wykresy obrazujące efektywność, zrealizowane zyski i straty, alokację portfela i inne kluczowe parametry.

Elementem usługi Trading Pro jest także desktopowy Terminal, który pozwala inwestorom dostosowywać wygląd platformy tradingowej do własnych przyzwyczajeń, śledzić trendy rynkowe i sprawnie wykonywać transakcje – wszystko na jednym ekranie.

– Trading Pro zaprojektowaliśmy po to, aby spełnić oczekiwania zaawansowanych inwestorów. Oferujemy im zestaw praktycznych narzędzi, które w połączeniu z ich umiejętnościami, mogą przełożyć się na lepsze wyniki – powiedział Rolandas Juteika, Head of Wealth and Trading (EEA) w Revolut.

– Obserwujemy rosnące grono klientów, którzy posiadają portfele aktywów dużej wartości i używają Revolut do zawierania coraz to większych transakcji. Te osoby sygnalizowały nam od dłuższego czasu, że potrzebują bardziej zaawansowanej analityki i desktopowej platformy tradingowej. Obydwie sugestie chcemy zrealizować w ramach usługi Trading Pro. Jednocześnie pracujemy nad otwarciem oferty inwestycyjnej dla kolejnych grup odbiorców dzięki nowym produktom, takim jak robo-doradztwo czy obligacje skarbowe – dodał Rolandas Juteika.

Nowa subskrypcje Trading Pro jest dostępna dla klientów w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) w cenie 15 euro miesięcznie (ok. 70 zł miesięcznie, pierwszy miesiąc testowy jest za darmo). Wyłącznie klienci, którzy mają już konto inwestycyjne w aplikacji Revolut, mogą zrobić jego upgrade do planu Trading Pro.

Więcej informacji

Ponadto, dla dodatkowej wygody, Revolut udostępnił wszystkim klientom wydłużone godziny handlu na amerykańskim parkiecie. Zamiast 6,5 godziny dziennie w trakcie trwania sesji, klienci Revolut mogą teraz handlować akcjami spółek z NYSE i Nasdaq 16 godzin dziennie. Pierwsze transakcje mogą zawierać zaraz po 10:00 rano (CET), a ostatnie tuż przed 2:00 rano (CET). W czasie wydłużonych godzin handlu możliwe są tylko zlecenia z limitem (typu LIMIT) i na całe akcje (bez akcji ułamkowych). Handel w trakcie wydłużonych godzin związany jest z dodatkowym lub podwyższonym ryzykiem w porównaniu z handlem w regularnych godzinach sesji giełdowej. Klienci powinni zapoznać się z dokumentem opisującym ryzyko inwestycyjne, który dostępny jest na stronie Revolut, przed ewentualną decyzją o jakiejkolwiek inwestycji.

W marcu 2023 r. Revolut zwiększył do 2200 liczbę dostępnych na swojej platformie spółek amerykańskich, notowanych na NYSE i Nasdaq. W maju rozszerzył ofertę o 150 funduszy indeksowych ETF. W październiku umożliwił handel akcjami ponad 70 spółek notowanych w Europie. Listopad to premiera usługi Trading Pro, Terminal inwestycyjny dla doświadczonych inwestorów i wydłużone godziny handlu. Wszystkie powyższe produkty w krajach EOG oferuje Revolut Securities Europe UAB.

W październiku b.r. Revolut udostępnił też największą jak dotąd aktualizację aplikacji – Revolut 10, w której znacząco zmieniony został wygląd i układ funkcji. Wprowadzone zmiany mają na celu maksymalnie ułatwić codzienne zarządzanie pieniędzmi, ze szczególnym uwzględnieniem klientów, którzy korzystają z Revolut jako swojego głównego konta. Kluczowe usługi Revolut są jeszcze łatwiej i szybciej dostępne na ekranie głównym, w tym narzędzia służące oszczędzaniu i inwestowaniu, są one dostępne na 1 kliknięcie.

Zobacz także

Revolut wypuszcza kolejny kurs edukacyjny na temat finansów

Revolut umożliwił klientom handel akcjami spółek z Europy