Revolut zaprosił na pokład byłego wiceprezesa Goldman Sachs i byłego dyrektora Santandera

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Revolut zaprosił na pokład byłego wiceprezesa Goldman Sachs i byłego dyrektora Santandera

Udostępnij:

Revolut poinformował, że powołał na stanowiska dyrektorów niewykonawczych Michaela Sherwooda, byłego współzarządzającego Goldman Sachs International, oraz Iana Wilsona, bankowca i byłego Chief Risk Officer.

 – W miarę jak będziemy rozwijać naszą ofertę i rozszerzać ją na nowe terytoria, posiadanie ogromnego doświadczenia i wiedzy Michaela i Iana będzie bezcenne. Obaj są ważnymi aktywami dla Revolut, ponieważ pracujemy nad tym, aby stać się pierwszym prawdziwym globalnym bankiem na świecie – powiedział Nikolay Storonsky, założyciel i dyrektor generalny Revolut.

Kim są Sherwood i Wilson?

Finextra podaje, że Michael Sherwood spędził 30 lat w Goldman Sachs, gdzie zajmował stanowiska Co-CEO w Goldman Sachs International i wiceprezesa Goldman Sachs & Co. Sherwood dołączył do firmy Goldman Sachs w wieku zaledwie 20 lat, a 3 lata później został szefem syndykatu ds. zadłużenia. Awansował na partnera, gdy miał 29 lat.

Ian Wilson dołącza do Revolut z ponad 40-letnim doświadczeniem w bankowości detalicznej, zarządzaniu ryzykiem i zgodnością. Ian pracował zarówno jako Dyrektor Wykonawczy, jak i Niewykonawczy w: RBS, Santander, Tesco Bank, Charter Court Financial Services i Monzo.

Revolut pozyskał pół miliarda

W zeszłym miesiącu firma ogłosiła, że ma już 10 mln klientów i pozyskała dodatkowych 500 mln dolarów w ramach rundy inwestycyjnej serii D.

Pozyskany kapitał przeznaczony zostanie na dalszą poprawę customer experience oraz na wzmocnienie oferty usług i produktów Revolut dla klientów indywidualnych i dla firm, na rynkach gdzie firma już dziś jest obecna.

Fintech planuje uruchomienie pożyczek dla firm i klientów indywidualnych, wyjście z ofertą oprocentowanych kont oszczędnościowych poza Wielką Brytanię, poprawę jakości wsparcia i obsługi klienta, a także rozwinięcie działalności bankowej w Europie.

Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników i planuje zwiększać zatrudnienie w wielu lokalizacjach. Miniony rok był przełomowy pod kątem kluczowych transferów na szczeblu kierowniczym, które umocniły ład korporacyjny w spółce.

Do fintechu dołączył Martin Gilbert, były prezes Standard Life Aberdeen, a obecnie szef Rady Dyrektorów Revolut. Jako Dyrektorzy Niewykonawczy dołączyli także Caroline Britton, wcześniej Partner w Deloitte odpowiedzialna za audyt oraz Bruce Wallace, wcześniej COO w Silicon Valley Bank.