Richard Branson uwielbia oglądać filmy dokumentalne. Poleca 20 produkcji

Dodane: 23.01.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Przy okazji 65 urodzin Richard Branson stworzył listę książek, które jego zdaniem każdy powinien przeczytać. Pod koniec ubiegłego tygodnia na jego blogu pojawiła się kolejna lista. Tym razem dotyczyła ulubionych filmów dokumentalnych.

Na zdjęciu: Richard Branson, właściciel Grupy Virgin | fot. Facebook

– Uwielbiam usiąść i obejrzeć dobry filmy, w domu, samolocie albo kinie. Co jakiś czas obejrzę produkcje takie, jak House of Cards, ale przeważnie decydujemy się z rodziną na dokumenty – napisał na blogu Richard Branson, miliarder i właściciel Grupy Virgin. Przy tej okazji wymienił tytuły 20 filmów dokumentalnych, które najbardziej lubi. Oto one: 

1. Breaking The Taboo

2. Fourteen Days in May

3. When We Were Kings

4. White Helmets

5. Searching for Sugarman

6. Senna

7. The Island President

8. The Fog of War

9. Man on Wire

10. Virunga

11. Revolution

12. Hoop Dreams

13. Shine a Light

14. Waiting for Superman

15. The Space Movie

16. Food, Inc.

17. Meru

18. The Great Rock 'n’ Roll Swindle

19. 13th

20. The Cove 

W listopadzie ubiegłego roku przedsiębiorca skończył 65 lat i przy tej okazji stwierdził, że nie ma zamiaru przejść na emeryturę. Co więcej, nadal ma ochotę próbować nowych rzeczy i w związku z tym poprosił internautów o stworzenie listy wyzwań z 65 punktami, których miałby się podjąć. 

Jedną z propozycji podesłał Mike Gonzalez z New Jersey. Dotyczyła on stworzenia listy książek, które według Richarda Bransona każdy powinien przeczytać. Miliarder wywiązał się z obietnicy i opublikował zestawienie. Dziesięć pierwszych pozycji znajdziesz tutaj.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem