Rive z Finlandii pozyskuje 23 mln euro. Startup zamierza rozwijać się w Polsce

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

zespół Rive

Udostępnij:

Rive (znany wcześniej jako Kodit.io) pozyskał w Serii A 23 mln euro (ponad 108 mln zł) w Serii A, której przewodził fundusz IDC Ventures. Pozyskane środki pomogą m.in. w rozwoju platformy, dalszym rozwoju działalności w Finlandii, Polsce i Hiszpanii oraz ekspansji na nowe rynki.

Rive to platforma dla sprzedających i kupujących nieruchomości. Firma powstała w roku 2017 w Finlandii jako kodit.io i zaoferowała usługę iBuyingu, czyli sprzedaż mieszkania za gotówkę. Osoby, które zdecydują się skorzystać z iBuyingu, sprzedają mieszkanie bezpośrednio do Rive, otrzymują należność nawet w kilka dni. Nie muszą też przejmować się sprzątaniem, renowacją czy udostępnianiem mieszkania do oglądania i prowizją agenta nieruchomości.

Rive jest obecny w Finlandii, Hiszpanii i Polsce, zatrudniając łącznie ponad 300 osób, z czego 50 nad Wisłą. Firma rośnie w tempie 5x rocznie, a w ostatnim roku sprzedała mieszkania o wartość ponad 1,4 mld złotych (300 mln euro). Rive przejął też cztery spółki z rynku nieruchomości, w tym Domus Nova w Polsce oraz dwie platformy rent-to-own.

Runda finansowania

Teraz Rive pozyskał ponad 108 mln zł (23 mln euro) w Serii A, której przewodził fundusz IDC Ventures, przy udziale dotychczasowych inwestorów. Pozyskane środki pomogą w dalszym rozwoju platformy, a także w ekspansji międzynarodowej.

Rive będzie też kontynuować rozwój swojej działalności w Polsce. Firma oferuje nad Wisłą szybką wycenę mieszkań, iBuying dla osób, którym zależy na szybkiej sprzedaży mieszkania, usługi brokerskie, a także Rive Fix. Usługi renowacji mieszkań są dostępne zarówno dla osób, które przygotowują nieruchomość do sprzedaży, jak i dla tych, którzy chcą odnowić lub zmienić styl swojego domu. Rive oferuje projektowanie wnętrz, remont i jego nadzór, oferując stałą, gwarantowaną cenę za wszystkie prace. Dzięki temu po stronie klienta jest jedynie ustalenie budżetu oraz terminu wprowadzenia się.

Przeczytaj również 👉 SonarHome pozyskał 25 mln zł na rozwój platformy dla sprzedających i kupujących mieszkania