Robert Lewandowski inwestuje w branżę rolniczą

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Robert Lewandowski inwestuje w branżę rolniczą

Udostępnij:

Robert Lewandowski znów zainwestował. Tym razem piłkarz zainteresował się branżą rolniczą. Razem z Jarosławem Peczką otworzył biotechnologiczną spółkę Bio-Lider. Będą produkować biopreparaty do ochrony roślin.

Jarosław Peczka, współwłaściciel spółki założonej z Robertem Lewandowskim, jest właścicielem firmy Bio-Genu, która ma już ugruntowana pozycję na rynku rolniczym i również, jak w przypadku Bio-Lider zajmuje się produkcją biopreparatów. Dystrybucją produktów nowej spółki zajmie się firma PROCAM.

– Zainwestowałem w firmę, która jest odpowiedzią na potrzeby rynku i dzisiejszego świata. W sporcie i biznesie stawiam na rozwój, dlatego cieszę się, że i tym razem mam wsparcie doświadczonych ekspertów. Wybrałem firmę Bio-Lider, która wiedzę i doświadczenie wspiera technologią, know-how i nowoczesnym laboratorium Bio-Gen. Wierzę w ten projekt i jego sukces – powiedział, cytowany przez serwis farmer.pl Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski powiedział też, że jego strategia biznesowa polega na dywersyfikacji przychodów. Od jakiegoś czasu przyglądał się branży rolniczej, szczególnie jeśli chodzi o biotechnologię, ponieważ uważa, że ten obszar ma bardzo duży potencjał. Ważna dla niego jest również ochrona środowiska, a Bio-Lider z pewnością jest odpowiedzią na wyzwania przed jakimi stoi nasz klimat.

– Dobrzy liderzy nie we wszystkim są najlepsi. Znajdują ludzi, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach i angażują ich do wspólnej pracy w tym samym zespole. To właśnie ta maksyma przyświecała nam przy tworzeniu projektu Bio-Lider.  Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie instytucje, ale ludzie potrafią zmieniać świat. Dlatego też zaprosiliśmy do projektu najlepszych, m.in.: Janusza Mazurka, dyrektora ds. badań i rozwoju Bio-Genu i Roberta Lewandowskiego, który uwierzył w technologię i ideę tego projektu – mówił Prezes Bio-Lidera, Patryk Szwonder, również współwłaściciel spółki.

Ostatnie inwestycje Lewego

Robert Lewandowski poza tym, że jest wybitnym piłkarzem, znany jest również z licznych inwestycji w różnych branżach. Pod koniec zeszłego roku został inwestorem spółki Hymon, która specjalizuje się w dostarczaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych. 

– Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju – mówił wtedy Robert Lewandowski.

Jak widać Lewandowski nie tylko mówi, że ważny jest dla niego klimat, ale również aktywnie inwestuje w rozwiązania, które są ekologiczne. Innym przykładem jest jego inwestycja z maja 2020 roku. Wsparł wtedy projekt aplikacji LESS_, która służy do sprzedaży i zakupów odzieży używanej. 

Bio-Lider obecnie jest na etapie starania się o niezbędne certyfikacje. W ofercie spółki ma być dostępnych 30 produktów. Na ten moment kilka z nich otrzymało już odpowiednie pozwolenia. Spółka zapowiedziała, że w przyszłości planuje ekspansję oraz rozwój poszerzenie obszaru działalności między innymi o produkty dla branży leśniczej.