Robert Lewandowski znów inwestuje. Tym razem w fotowoltaikę 

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Robert Lewandowski znów inwestuje. Tym razem w fotowoltaikę 

Udostępnij:

Robert Lewandowski kupił mniejszościowy pakiet w spółce Hymon, która zajmuje się fotowoltaiką. Wartość transakcji nie została ujawniona. 

Hymon to firma, która od 2011 roku zajmuje się dostarczaniem mikro instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Od początku 2020 roku spółka zamontowała instalacje o łącznej mocy ponad 50 MW, jej cel na koniec tego roku to 80 MW. Firma szykuje się do debiutu na giełdzie. 

– Obecnie rynek fotowoltaiki w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Widać to także po stale rosnącym zainteresowaniu ofertą naszej firmy. Doskonale pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno marzyliśmy, by przekroczyć magiczną barierę 1 MW mocy montowanych instalacji miesięcznie, teraz osiągnęliśmy poziom 7 MW i coraz bardziej realnie myślimy o perspektywie 10 MW – powiedział w rozmowie z serwisem wnp.pl Jacek Strzesak, założyciel i prezes firmy Hymon.

Znany piłkarz inwestuje w fotowoltaikę

Teraz do inwestorów spółki Hymon dołącza znany polski piłkarz Robert Lewandowski. Nie wiadomo jednak ile dokładnie będzie warta ta transakcja. Na ten moment nie podano żadnych jej szczegółów. 

– Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju – powiedział dla wnp.pl Robert Lewandowski.

Inwestycje Lewandowskiego 

Robert Lewandowski od dawna znany jest już nie tylko z dokonań na boisku. Piłkarz od kilku lat intensywnie inwestuje w startupy i spółki technologiczne. W sierpniu tego roku zainwestował w producenta i wydawcę gier komputerowych Movie Games. 

– Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi – powiedział wtedy Robert Lewandowski.

Natomiast w maju piłkarz zainwestował w aplikację LESS_, która umożliwia sprzedaż i zakup odzieży z drugiej ręki. Apkę w 10 miesięcy od startu zainstalowało 465 tys. osób. Wtedy Lewandowski wraz z innymi inwestorami wyłożyli na nią 12 mln złotych. 

Jak widać dla Roberta nie jest obojętny los naszego środowiska. Najpierw inwestycja w aplikację, której celem jest ograniczenie produkcji ubrań, teraz w obszar OZE. Do końca roku zostało jeszcze trochę czasu, być może piłkarz jeszcze nas czymś zaskoczy.