Rozbudowany kalendarz, startupowe perełki i ambitne plany: twórcy Auli Polska podsumowują 2023 rok

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Rozbudowany kalendarz, startupowe perełki i ambitne plany: twórcy Auli Polska podsumowują 2023 rok

Udostępnij:

Przedstawiciele Auli Polska, Remigiusz Świątkowski, Konrad Latkowski oraz Piotr Nowosielski wspominają najbardziej elektryzujące momenty z 2023 roku i lekko uchylają rąbka tajemnicy, co szykują na kolejne 12 miesięcy.

Podsumujcie proszę Waszą działalność związaną ze startupami w 2023 roku.

Remigiusz Świątkowski, Główny Organizator Auli Polskiej – Ocena spotkań organizowanych przez Aulę w 2023 roku nie spadała poniżej 8,6 na 10 punktów, co mówi samo za siebie. To wielka zasługa programu tworzonego we współpracy ze społecznością oraz świetnych prelegentów, którzy w przystępny sposób dzielili się wiedzą i doświadczeniem.

W roku 2023 wprowadziliśmy nowy kalendarz wydarzeń, który w naszej ocenie bardzo dobrze się sprawdza. Marzec-maj to trzy Aule merytoryczne, a czerwiec to wakacyjna impreza integracyjna. Po wakacjach ponownie trzy wydarzenia merytoryczne i w grudniu gala rozdania Aulerów.

Aulery to oddzielny temat, który zasługuje na uwagę. W minionym roku, obok trzech Aulerów dla spółek z największym potencjałem, przyznaliśmy po raz drugi wyróżnienie „Bootstrap roku”, a także pierwszy raz wyróżnienie „Rookie of the year”. Z opinii ekosystemu wynika, że po raz kolejny Jury Aulerów wyłowiło prawdziwe perełki krajowej branży startupowej!

To wszystko byłoby trudniej osiągnąć, gdyby nie Partnerzy, których Aula miała w 2023 roku. Wśród nich: PFR Ventures, bValue, Ramp Network, Casbeg, Orange, OcHK, Miasto Stołeczne Warszawa, a także Google for Startups. Cieszy nas, że pokazaliśmy wartość także dla nich i wielu partnerów zostaje z nami na przyszły rok.

Wasze największe startupowe zaskoczenia?

Konrad Latkowski, Rada Fundacji Auli Polskiej – To z czego jesteśmy najbardziej dumni w 2023 roku to fakt, że Aula to ponownie silna społeczność. Społeczność, która poleca wydarzenie kolejnym osobom, która opiekuje się nowymi uczestnikami, a także po każdym wydarzeniu dzieli się z nami sugestiami co robić lepiej i czego oczekuje.

To świetnie wróży na przyszłość, skoro już w drugim roku po reaktywacji udało się przywrócić dawnego ducha Auli Polskiej. To także sprawia, że wszystkie wyzwania stają się prostsze do rozwiązania.

Jakie macie plany na 2024 rok?

Piotr Nowosielski, Prezes Fundacji Aula Polska – W 2024 roku czeka nas sporo nowości, nie będę od razu ujawniał wszystkich, ale na zachętę zdradzę: Aula Polska przenosi się z Pragi w samo centrum Warszawy.

Już za kilka tygodni spotkamy się w sali eventowej w nowym biurze Just Join IT na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, pod najlepszym adresem w mieście. Nowoczesne przestrzenie pobudzające kreatywność, a zarazem tworzące przytulny klimat, sprzyjać będą networkingowi i wymianie wiedzy.

Tak jak w zeszłym roku odbędzie się 6 wydarzeń merytorycznych, a także Aula Wakacje i czternasta edycja Aulerów. Do zobaczenia na pierwszym spotkaniu już 13 marca!

Więcej podsumowań 2023. 

Czytaj także: