Jak wdrożyć takie działania w codzienne życie firmy? Jak równowaga staje się elementem myślenia strategicznego liderów? Jak włączyć myślenie o zrównoważonej odbudowie świata nie tylko do działań lokalnych, lecz także do zarządzania na poziomie globalnym? Czego się uczyć i jak rozwijać myślenie o własnej karierze, by stać się liderem, który sprosta wyzwaniom nowego świata, wymagającego dbałości o równowagę i zrównoważony rozwój? Jak wprowadzić zrównoważenie we własne życie i rozwój osobisty, zawodowy czy społeczny? Na te pytania odpowiada Agnieszka Gajewska, Partner PwC Polska i lider zespołu ds. sektora publicznego i infrastruktury oraz platformy ESG (Environmental Social Governance) w Europie Środkowo-Wschodniej, globalny lider ds. rozwoju międzynarodowego. Rozmowę prowadzi dr Magdalena Łużniak-Piecha, wykładowczyni na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie SWPS.
Podcast z cyklu „Rozmowy z Liderami” dostępny jest m.in. na kanale YouTube Strefy Zarządzania, gdzie poszczególne sygnatury czasowe przedstawione poniżej przenoszą w opisany fragment nagrania:
03:17 – Czym jest równowaga w życiu codziennym organizacji?
06:51 – Jak utrzymać równowagę w pracy lidera?
11:42 – Czym jest zjawisko paradoksu w dzisiejszym przywództwie?
16:01 – Czy uważny dobór słownictwa w roli lidera ma znaczenie? Jak wpływa na jego wiarygodność?
21:55 – Jak zmieniło się postrzeganie pracodawcy w czasie pandemii?
30:20 – Zrównoważony rozwój w organizacji – jak zmienił się w ostatnim czasie?
35:46 – Jak dostosować strategie przywódcze do nowej rzeczywistości?
49:41 – Jakie znaczenie w przywództwie ma kwestia uważności?
Podcastu można też posłuchać na Spotify.
Cykl „Rozmowy z Liderami”
Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.