Rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej w Polsce Akademii CVC

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej w Polsce Akademii CVC

Udostępnij:

Huge Thing i PFR Ventures połączyły siły i przygotowały Akademię CVC – pierwszy w Polsce program edukacyjny dla przedstawicieli korporacji i dużych organizacji myślących o przygotowaniu swoich firm na inwestycje w modelu korporacyjnego funduszu venture capital.

Według raportu CB Insight State of CVC rynek korporacyjnych funduszy venture capital przyspieszył w drugim kwartale bieżącego roku, przeznaczając na inwestycje 14,6 miliarda dolarów. Duże organizacje coraz chętniej skłaniają się ku tej formie współpracy ze startupami oferującymi nowe możliwości w różnych obszarach ich działalności. Innowacje od zawsze stanowiły o sile i dynamice rozwoju firm z różnych sektorów rynku, a niekiedy nawet o dalszej racji bytu dużych organizacji.

Przypadek Netflixa i innych firm

Słyszeliście pewnie historię wypożyczalni DVD Blockbuster, mającej możliwość za grosze przejąć powstający wówczas pierwszy amerykański serwis streamingowy. Tak, chodzi o Netflix, który w późniejszym czasie znacząco przyczynił się do upadku Blockbustera. Dlaczego tak się stało? Możemy zidentyfikować wiele powodów, lecz nadrzędnymi będą z pewnością dostosowanie się do postępu technologicznego i oczekiwań oraz wygody klientów, co w pełni zaoferował serwis stworzony przez Reeda Hastinga i Marca Randolpha.

Z drugiej strony, podejście do innowacji wymaga dogłębnej analizy, zrozumienia technologii, jej możliwości oraz samego rynku, bo przecież nikt nie chciałby powtórzyć błędu amerykańskiej sieci supermarketów Walmart, która zainwestowała miliony dolarów we współpracę z Theranosem rozwijanym przez Elizabeth Holmes. Oczywiście, takich przykładów moglibyśmy wymienić wiele, przytaczając chociażby takie marki jak Nokia, BlackBerry, Polaroid czy Xerox. Analiza ich błędów jest zawsze cenną lekcją, lecz z pewnością warto przyłożyć większą wagę do własnego rozwoju i możliwości czekających na nas w dzisiejszym świecie. Z pomocą przychodzi zespół Huge Thing, który wspólnie z PFR Ventures opracował pierwszy w polsce program edukacyjny dla przedstawicieli korporacji i dużych organizacji, którzy myślą o tym, aby przygotować firmę na inwestowanie w modelu korporacyjnego funduszu venture capital.

– Wykorzystanie innowacji w budowaniu swojej rynkowej pozycji staje się strategicznym aspektem rozwoju wielu firm. Coraz większą popularnością cieszy się nie tylko współpraca z twórcami innowacji oferowanymi przez startupy ale również inwestycje w tego rodzaju przedsięwzięcia. Niezwykle ważne, z perspektywy organizacji chcącej rozpocząć aktywność na tym polu, jest świadome i dojrzałe podejście do innowacji oraz zrozumienie możliwych scenariuszy ich stosowania i wpływu na strategię rozwoju firmy. W przeciwnym wypadku, po prostu może to nie przynieść oczekiwanych rezultatów.– komentuje Monika Synoradzka, CEO Huge Thing oraz partnerka zarządzająca SpeedUp Group. Obserwujemy, że wciąż niewiele podmiotów rozumie na czym tak naprawdę polega inwestowanie w formule CVC, czym różni się od M&A oraz z jakim ryzykiem i szansami się to wiąże. Właśnie dlatego opracowaliśmy pierwszy w swoim rodzaju kompleksowy program edukacyjny, który dostarczy przedstawicielom korporacji cały niezbędny know-how związany z tematyką CVC. – dodaje Synoradzka.

Akademia CVC

Akademia CVC opracowana przez Huge Thing i PFR Ventures ma na celu otwarcie drzwi do świata strategicznego i przede wszystkim świadomego inwestowania w innowacyjne rozwiązania. Uczestnicy zagłębią się w takie zagadnienia jak opracowanie solidnej strategii inwestycyjnej czy właściwe kalkulacje dotyczące tzw. ticketu inwestycyjnego. W trakcie siedmiu starannie zaplanowanych modułów edukacyjnych, prowadzący przekażą kompleksową wiedzę dotyczącą inwestowania w startupy przy wykorzystaniu wehikułów korporacyjnych, uzbrajając uczestników w niezbędną wiedzę do przyszłego wdrożenia takich działań w swoich organizacjach.

– Akademia CVC to nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyka. W małych grupach, liczących 10-15 osób, uczestnicy będą mieli okazję wymieniać doświadczenia i wiedzę, pracując nad realnymi lub własnymi case’ami biznesowymi. To doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów i zdobycia unikatowej wiedzy z rąk praktyków branży.– komentuje Jan Niedbalski, manager inwestycyjny w PFR Ventures. Chcąc unikać pułapek, w które wpadli niegdyś giganci rynkowi, niezbędne jest ciągłe poszerzanie horyzontów i inwestowanie w nowe, innowacyjne rozwiązania. Akademia CVC jest idealnym miejscem, aby rozpocząć tę podróż, kierując swoją firmę na ścieżkę dynamicznego rozwoju dodaje Niedbalski.

Dla kogo jest program?

Program skierowany jest do przedstawicieli korporacji i dużych organizacji, którzy pragną wzmocnić budowę przewagi konkurencyjnej wykorzystując nowy model inwestycji. Rekrutacja trwa od 25 września do 25 października. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, która nie przekroczy 15 osób, rekrutacja do programu składa się z kilku etapów, w tym rozmowy, w ramach której organizatorzy będą chcieli poznać uczestników oraz ich motywacje do udziału. Akademia CVC realizowana będzie od początku grudnia do końca lutego w formule spotkań online i offline, a uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Szczegóły oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej Huge Thing.

 

Posłuchaj podcastów Huge Thing:

Przyszłość opieki medycznej już tu jest

Czy ten pomysł na biznes ma potencjał? Pretotyping w praktyce

Zbuduj sobie startup – czyli o korporacyjnym venture buildingu słów kilka