Rozpocznij biznes ze STARTEREM! Trwa rekrutacja do „Go Creative. Biznes na Start”

rozpocznij biznes ze starterem trwa rekrutacja do go creative biznes na start
Udostępnij:
Wciąż możesz wziąć udział w wydarzeniu „Go Creative. Biznes na Start”. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER przedłuża rekrutację do projektu. Pomysły na biznes można zgłaszać do 16 marca 2016 roku.

Udział w „Go Creative. Biznes na Start” to realna szansa na przekształcenie pomysłu w udany biznes. Projekt, finansowany ze środków Miasta Gdańska, skierowany jest do twórców nowych technologii, takich jak gry komputerowe czy aplikacje, a także artystów, którzy do tej pory nie mieli styczności z biznesem.

fot. by Michał Młynarczyk

Projekt, który w tym roku będzie miał już 14. odsłonę, chwalą dotychczasowi uczestnicy:

– Udział w „Go Creative. Biznes na Start” zwiększył naszą świadomość biznesową i spopularyzował nasz projekt – przekonuje Bartek Zaborowski, uczestnik 13. edycji „Go Creative”, współtwórca Game of Quests, aplikacji aktywizującej graczy.

– Zachęcam twórcze osoby do udziału w projekcie. To świetny program dla startujących z własnym kreatywnym biznesem – dodaje kolejna uczestniczka Kamila Chyła – twórczyni firmy IKIMASA, oferującej wsparcie kobietom w rozwoju biznesów on-line.

Co zyskują uczestnicy „Go Creative. Biznes na Start”:

– Nasz program na samym początku drogi zawodowej daje uczestnikom, to czego brakuje wielu młodym przedsiębiorcom: merytoryczną wiedzę, biznesowe kontakty, promocję i fundusze – dodaje Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Takie wsparcie przekłada się na wyniki, co potwierdzają historie udanych biznesów powstałych w ramach „Go Creative”:

– Świetnie na rynku radzi sobie Bang Bang Design, jedna z czołowym pracowni graficznych w regionie. Inny uczestnik ­– Aeon Form – nadał nowy wymiar przemysłowi funeralnemu, tworząc futurystyczne nagrobki cenione w Polsce i za granicą. A to tylko kilka przykładów kreatywnych projektów rozwiniętych pod skrzydłami STARTERA – mówi Kinga Kuczyńska ze STARTERA.

Po zakończeniu rekrutacji, 16 marca 2016 roku, organizatorzy wyłonią najciekawsze pomysły, których autorzy zaprezentują się przed jury zgromadzonym w STARTERZE. Tym samym zdobędą pierwsze doświadczenie w prezentowaniu swojego biznesu przed potencjalnymi inwestorami. 20 z nich zakwalifikuje się do projektu i przejdą etap preinkubacji wypełniony szkoleniami biznesowymi i konsultacjami z mentorami. Osoby, które zdecydują się na rozpoczęcie swojej przygody z biznesem i zarejestrowanie głównej siedziby firmy w Gdańsku, wezmą udział w konkursie na najlepszy model biznesowy, którego zwieńczeniem będzie finał. Jego laureaci  przejdą do kolejnego etapu – inkubacji, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł.

W trakcie rekrutacji istnieje szansa na konsultacje pomysłu drogą telefoniczną. Szczegóły i rejestracja do „Go Creative. Biznes na Start” znajdują się na stronie: www.biznesnastart.pl. Termin zgłoszeń mija 16 marca 2016 roku.