To już 6. edycja programu, cieszącego się zainteresowaniem startujących w biznesie przedsiębiorców. Powodzenie inicjatywy #StartUP Małopolska wynika z licznych atutów chętnie podkreślanych przez firmy, które uczestniczyły w jej poprzednich edycjach.
Korzyści z udziału w programie doceniła m.in. Aleksandra Kubica-Misztal z firmy diCELLa Sp. z o.o., która zajmuje się m.in. analizą obrazów medycznych i biologicznych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji: Udział w szkoleniach i konsultacje z mentorami pozwoliły nam usystematyzować strategię działania naszej firmy, w szczególności w zakresie marketingu, gdyż to właśnie ten obszar był dla nas najważniejszy.
Nowe umiejętności
– Program ma wspierać przedsiębiorców z regionu, będących na początku swojej drogi biznesowej i pomóc im w doskonaleniu kompetencji kluczowych dla rozwoju własnej firmy. Co więcej, ma dostarczyć inspiracji i motywacji do dalszego działania – przedstawia zalety programu wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.
Podczas programu akceleracyjnego przedstawiciele firm zdobywają wiedzę m.in. w takich dziedzinach jak skuteczna sprzedaż, marketing oraz prezentacja swojej oferty przed potencjalnymi inwestorami i klientami. Paweł Słowiakowski z INNOVABNB.COM Sp. z o.o. – firmy tworzącej aplikacje ułatwiające krótkoterminowy wynajem mieszkań, uczestnik 5. edycji #StartUP Małopolska, podkreśla: Dawka wiedzy, którą zapewnia uczestnictwo w warsztatach, jest po prostu nieoceniona.
Ciekawa formuła
Program rozpoczynają dwudniowe warsztaty przedakceleracyjne, podczas których uczestnicy analizują modele biznesowe i strategie marketingowo-sprzedażowe swoich firm. Na tej podstawie wyodrębniają obszary do poprawy, a tym samym definiują zakres wsparcia i tematykę szkoleń w ramach programu akceleracyjnego, aby jak najlepiej odpowiadał na ich potrzeby.
Później uczestnicy warsztatów, zebrani w małych grupach (od 5 do 8 osób), pracują efektywnie na zajęciach szkoleniowych, a także mają możliwość skorzystania z usług mentorskich. 10-godzinny czas indywidualnej pracy z mentorami odbywa się w wybranych przez firmy obszarach tematycznych. Formuła warsztatów i mentoringu, w związku z sytuacją epidemiczną, zakłada prowadzenie zajęć on-line.
Udział w wydarzeniach
Całość działań szkoleniowo-mentorskich uzupełnia możliwość udziału firm w największych branżowych i startupowych wydarzeniach organizowanych on-line w Polsce. W poprzednich edycjach programu przedsiębiorcy uczestniczyli m.in. w InfoShare, I love marketing czy I love commerce. Każde przedsiębiorstwo objęte będzie również wsparciem managera akceleracji, który pomoże określić kierunki dalszego rozwoju firmy.
Dla kogo i kiedy?
Program #StartUP Małopolska kierowany jest do mikro, małych i średnich firm, działających w Małopolsce i funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 36 miesięcy.
Nabór trwa do 6 listopada 2020 roku, a pierwszym krokiem umożliwiającym w nim udział jest wypełnienie formularza znajdującego się na stronie programu www.startup.malopolska.pl
Zbliżająca się edycja programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska realizowana będzie od listopada 2020 roku do lutego 2021 roku.
–
Program akceleracyjny #StartUP Małopolska jest realizowany w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W dotychczasowych pięciu edycjach wzięło udział 35 małopolskich firm.