Rusza druga edycja hackathonu studenckiego „Startup Step By Step” realizowanego przez SGH i Politechnikę Warszawską

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

hackathon studencki „Startup Step By Step”

Udostępnij:

Już 18 listopada na Campusie Google For Startups w Warszawie ambitni studenci dwóch uczelni zmierzą się z wyzwaniem stworzenia startupu w 48 godzin. Celem projektu jest rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych oraz zainteresowań w obszarze startupów. Partnerstwo studentów uczelni ekonomicznej i politechniki pozwoli na kreowanie funkcjonalnych rozwiązań z dobrze przemyślanym modelem biznesowym.

W wydarzeniu wezmą udział przedsiębiorcy i inwestorzy, którzy będą dzielić się swoim doświadczeniem w formie mentoringu. Przez dwa dni będą konsultowali się z zespołami, wspierając ich swoją wiedzą, aby powstałe produkty były jak najciekawsze. Dodatkowo Konrad Howard (Co-founder & CPO Booksy) poprowadzi warsztat dla uczestników, pod tytułem „Co sprawia, że produkt odnosi sukces?”.

Startup Step by Step zakończy się wyborem najlepszego projektu przez jury. Wśród jurorów znajdą się między innymi:

Nagrody

Na zwycięzców czeka nagroda 5000 złotych, na drugie miejsce przeznaczono 2000 zł. Nagroda jest finansowana przez partnera wydarzenia PWC Polska oraz mBank.

Dodatkowo, akceleratory Demium oraz Accelpoint zapraszają najlepiej prosperujące zespoły, aby rozwijali swój produkt pod ich skrzydłami.

Pierwsza edycja hackathonu studenckiego

Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem pod każdym względem. Większość studentów uczestniczyła w takiej imprezie po raz pierwszy, opisując ją jako jedno z najciekawszych wydarzeń w ich profesjonalnej karierze.

Startup Step by Step jest niesamowitą szansą na rozwinięcie nowych umiejętności i wejście w świat startupów już na etapie studenckim. Jedną z najważniejszych zalet tego hackathonu to rozwinięcie sieci społecznościowej, uczestnicy poznają ludzi o wspólnych zainteresowaniach i równej ambicji.

Przeczytaj również ? „Będziemy wypuszczać kompletnych przedsiębiorców”. O MBA for Startups rozmawiamy z profesorem Rafałem Mrówką

Organizatorzy wydarzenia

Inicjatywa stworzenia hackathonu studenckiego wychodzi od studentów SGH.
Organizatorami są:

  • Milana Slobtcowa
  • Stanisław Bartoszek
  • Zespół SKN Startupów i Innowacji.

Studenci pragną rozwijać polski ekosystem startupowy i otwierać nowe horyzonty początkującym przedsiębiorcom.

 

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia