Rusza Hive53: Back to school! Swarm

rusza hive53 back to school swarm
Udostępnij:
Kraków skupia jedną z najprężniej rozwijających się społeczności startup & tech w Polsce. Nie zawsze jednak warunki ku temu były idealne - w 2011 roku pojawiła się potrzeba, aby stworzyć przestrzeń, w której wszyscy mogą się spotkać, posłuchać o doświadczeniach innych i wymienić pomysłami.

W tym celu powstał Hive53, czyli seria spotkań skierowana głównie do osób rozwijających swój startup, ale także do inwestorów, wizjonerów, programistów, designerów oraz studentów. To przede wszystkim do ostatniej grupy będzie kierowane kolejne spotkanie - październikowa impreza będzie bowiem nosić tytuł „Back to school! Swarm” i skupiać się będzie wokół branży EdTech. 

Swarm (z ang. rój pszczół, roić się), czyli pojedyncze spotkanie organizowane w ramach Hive53 ma zazwyczaj podobną formułę: po otwarciu i "ice breakers" następuje czas na prezentacje zaproszonych prelegentów, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem oraz historią ich firmy czy projektu, poczynając od fazy pomysłu. Prezentacje przeplatane są pytaniami, a w połowie wydarzenia przychodzi czas na "otwarty mikrofon", gdzie każdy ma minutę żeby opowiedzieć o swoim pomyśle. Biorąc pod uwagę grupę docelową tego eventu, organizatorzy pozwolą wystąpić na scenie organizacjom studenckim, które opowiedzą, z czym po przerwie wakacyjnej startują oraz nad czym będą pracować w nadchodzących miesiącach. Następnie przyjdzie czas na część networkingową, pomagającą całej społeczności lepiej się zintegrować przy zimnych napojach i ciepłej pizzy. Celem spotkania jest  budowanie świadomości o rozwoju technologii w biznesie, wśród nowych odbiorców, dawanie dostępu do wiedzy ekspertów. przedstawienie firm ze społeczności startup & tech, a także promowanie przedsiębiorczości i networkingu.

Organizatorzy: Daniel Di Giusto, Krzysztof Nowak i Sam Cook, informują także, że w tym momencie będą rozszerzać team zajmujący się całym przedsięwzięciem. Wszyscy zainteresowani mogą zasięgnąć informacji pod adresem: [email protected]

Ponadto tym miesiącu Hive53 jest częścią festiwalu nowych technologii Geek Week odbywającego się w Krakowie.

Od 19-25 października zaplanowanych jest kilkanaście wydarzeń, z których najbardziej znane to oprócz Hive53 - Czwartkowe Spotkania Social Media, czy AGHacks - największy w Polsce studencki Hackathon.

Wszystkich będących w środę 21 października w Krakowie i okolicach serdecznie zapraszamy do klubu The Stage przy Łobzowskiej 3, drzwi otwarte będą od 18:30. Więcej informacji na stronie http://hive53swarm.com i na facebooku.

fot. materiały prasowe