Zasady konkursu
W plebiscycie mogą wziąć udział pracownicy KGHM-u. Składane projekty muszą spełniać jedno trzech elementarnych zasad, czyli mieć charakter techniczny, techniczno-organizacyjny (w dziedzinie technologii) lub dotyczyć poprawy higieny lub bezpieczeństwa pracy wśród pracowników.
Chętni do udziału w Giełdzie Wynalazczości powinni pobrać z internetu arkusz zgłoszeniowy, a następnie przekazać go do odpowiedniej osoby w oddziale lub centrali miedziowej spółki.
Wynalazki ułatwiające pracę
Pracownicy KGHM-u do tej pory chętnie zgłaszali się do udziału w poprzednich edycjach konkursu. Niektóre projekty już zostały wdrożone w hutach, kopalniach, a także innych oddziałach należących do miedziowej spółki.
Dobrym przykładem jest urządzenie służące do cięcia i prostowania gwoździ startowych. Technologia ta jest wykorzystywana w Hucie Miedzi Cedynia. Wynalazek rozwija zwoje drutów, prostuje je i tnie za pomocą specjalnych zamontowanych noży. Dzięki niemu wszelkie zagrożenia związane z używaniem ręcznych narzędzi są zniwelowane, co czyni zakład pracy bardziej bezpiecznym i dostosowanym do warunków BHP.
Innym wynalazkiem wdrożonym w spółce jest montażownica do zakładania wykładzin segmentowych w bieżniach kół liniowych maszyn górniczych. Urządzenie sprawiło, że zakładanie okładzin segmentowych jest mniej pracochłonne, a także pochłania mniej czasu. Efektywność wymiany jest większa dzięki siłownikowi hydraulicznemu, który samoczynnie rozpiera się po wprowadzeniu koła do bieżni.
– Załoga miedziowej spółki to ludzie niezwykle pomysłowi i bardzo zaangażowani w swoją pracę. Liczę więc na znakomitą frekwencję i zgłoszenia w czasie trwania Giełdy Wynalazczości. Naprawdę warto dzielić się wiedzą a przy tym jednocześnie usprawniać swoje miejsce pracy – powiedział Mirosław Kidoń, wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych, p.o. wiceprezesa zarządu ds. rozwoju.
Giełda Wynalazczości organizowana jest regularnie od 2019 roku. Najlepsze projekty są realizowane w oddziałach spółki KGHM.
Zobacz także
ING ogłosił finalistów 4. edycji Programu Grantowego
Wystartowała XV edycja konkursu Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką