Praktyka czyni mistrzynię
Huge Thing, we współpracy z Visa Foundation, przygotował serię bezpłatnych programów w ramach inicjatywy Facilitating Female Founders, stworzonych z myślą o founderkach z Polski oraz Ukrainy. Składa się na nie trwający właśnie grantowy program pre-akceleracyjny Female Pre-Accelerator oraz trzy edycje Female Founders Academy, do którego drugiej odsłony rekrutacja już się rozpoczęła. Wspomniana akademia ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy skupionej na fundraisingu, w tym m.in. planowaniu procesów związanych z pozyskaniem kapitału, budowaniem odpowiedniej komunikacji marki, przygotowaniu do rozmów i negocjacji z inwestorami czy opracowywaniu wycen startupów oraz aspektach prawnych związanych z tym procesem.
– Przygotowując nasze programy postawiliśmy mocno na praktyczną wiedzę pochodzącą od doświadczonych ekspertek i ekspertów. Oprócz serii warsztatów, uczestniczki naszej akademii mogą liczyć na mentoring, możliwość zbudowania szerokiego i międzynarodowego networku, a także dostęp do Female Founders Club – komentuje Maria Tyka-Majewska, Senior Program Manager w Huge Thing. – W maju zakończyliśmy pierwszą edycję tego programu, w ramach której wsparliśmy 15 kobiet w dalszym rozwoju ich startupów, w tym takich firm jak BinderLess, Aimars czy PocektIP. Już w sierpniu rozpoczynamy kolejny nabór, a start drugiej edycji Female Founders Fundraising Academy zaplanowany jest na październik – dodaje Maria Tyka-Majewska.
Program drugiej edycji Female Founders Fundraising Academy
Trwająca osiem tygodni akademia ma na celu wyposażenie przedsiębiorczych kobiet w wiedzę i narzędzia pozwalające na skuteczne pozyskiwania finansowania na rozwój ich startupów. W trakcie programu, czekać będzie na nie m.in.:
- ekspercka wiedza z zakresu przygotowania biznesu do pozyskania kapitału przekazywana przez doświadczonych inwestorów oraz przedsiębiorców;
- praktyczne umiejętności związane z fundraisingiem, w tym tematy związane m.in. z umową inwestycyjną, negocjacjami, wyceną spółki czy przygotowaniem modelu biznesowego;
- indywidualne podejście i wsparcie mentorów, którzy w trakcie indywidualnych sesji będą wspierać founderki w realizacji ich założeń;
- szeroki networking skupiony na dostępie do inwestorów VC oraz aniołów biznesu mogących wesprzeć kapitałem dalszy rozwój startupów tworzonych przez uczestniczki programu, a w tym dedykowany VC speed-dating;
- Demo Day na żywo w Warszawie, podczas którego founderki będą miały szansę zaprezentować swoje rozwiązania inwestorom, przedstawicielom korporacji oraz całemu ekosystemowi.
W pierwszej edycji akademii wzięło udział 15 startupów z różnych sektorów rynku i na różnych etapach rozwoju.
– Jako BinderLess już od kilku lat jesteśmy obecni na polskim rynku. Celem udziału w pierwszej edycji akademii było pozyskanie wiedzy, którą mogłabym przełożyć na realne umocnienie naszej pozycji na krajowym rynku oraz przygotowanie się do międzynarodowego skalowania. Zarówno warsztaty, jak i wsparcie mentorów miały dla mnie bardzo praktyczne zastosowanie w prawdziwym świecie, co jest z pewnością ogromną wartością płynącą z tego programu. – komentuje Aleksandra Owczarek, CEO BinderLess, uczestniczka pierwszej edycji Female Founders Fundraising Academy, tworząca innowacyjną platformę do zarządzania dokumentacją budowlaną.
Rekrutacja do drugiej edycji programu już trwa, a szczegóły oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na stronie internetowej Huge Thing.