Rusza rekrutacja do trzeciej edycji programu mentoringowego Mentors 4 Starters

rusza rekrutacja do trzeciej edycji programu mentoringowego mentors 4 starters
Udostępnij:
Do 27 marca 2016 r. trwa rekrutacja do programu mentoringowego Mentors 4 Starters organizowanego przez warszawski oddział Global Shapers oraz przez Fundację Mentors 4 Starters.

W trzeciej edycji programu weźmie udział rekordowa ilość mentorów – 24 czołowych przedstawicieli biznesu, którzy indywidualnie będą pracować z wyselekcjonowanymi uczestnikami.

Mentorzy tegorocznej edycji programu to m. in. (pełna lista na stronie internatowej programu www.mentors4starters.pl) :

 • Dariusz Andrian – Chief Executive Officer VML Poland
 • Robert Bednarski – Dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią
 • Wojciech Borowski – Chief Executive Officer McCANN Worldgroup
 • Tomasz Bogus – Prezes Zarządu BGŻ BNP Paribas
 • Waldemar Dubaniowski – Business Development Director w PwC
 • Anna Jakubowski – Dyrektor Generalny Coca-Cola w Polsce i krajach bałtyckich
 • Andrzej Klesyk – wieloletni Prezes Zarządu PZU SA
 • Agnieszka Kosik – Chief Executive Officer Mediacom
 • Wojciech Kostrzewa –  Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy ITI
 • Szymon Midera – Prezes Zarządu Banku Pocztowego SA
 • Jadwiga Moszyńska –  Dyrektor Sprzedaży ds. Kluczowych Klientów OEM Tikkurila Polska
 • Jacek Olechowski – Prezes Zarządu MEDIACAP SA
 • Grażyna Piotrowska-Oliwa – prezes zarządu Virgin Mobile Polska

Program skierowany jest do absolwentów i studentów drugiego stopnia uczelni wyższych, którzy mają udokumentowane doświadczenie zawodowe (praca, staże, praktyki, publikacje, indywidualne projekty, działalność gospodarcza). Kandydaci powinni dobrze posługiwać się językiem angielskim i chętnie angażować się w działania społeczne (wolontariat, działa pro bono).

Podczas spotkania wstępnego oraz kilku merytorycznych Mentor i uczestnik programu pracują nad budowaniem indywidualnej ścieżki kariery w danej branży, rozwojem własnego biznesu czy autorskimi projektami proponowanymi przez Mentee. Mentors 4 Starters ma charakter non-profit i nie wiąże się z żadnymi opłatami od jego uczestników.

Według uczestników ubiegłorocznej edycji, program istotnie wpłynął na ich życie i karierę. Mentee m. in. zbudowali nową strategię rozwoju prowadzonych firm, zmienili koncepcje biznesowe, wypracowali nowy branding i komunikację marki firmy, podjęli decyzję o dalszym szkoleniu, zmienili zawód i pracę, czy przeprowadzili się do innego miasta. Przede wszystkim zaś uczestnicy nabrali pewności siebie, ustalili priorytety prywatne i zawodowe.

Aplikować można na stronie: www.mentors4starters.pl

Global Shapers Community jest społecznością dynamicznych, przedsiębiorczych i społecznie zaangażowanych młodych liderów z całego świata, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat. Powołana do życia w 2011 roku przez World Economic Forum działała na zasadzie miejskich Hubów. Poprzez współpracę oraz lokalnie realizowane projekty mają one za zadanie wywierać pozytywny wpływ na regiony, w których są obecne, a przez to kształtować rzeczywistość na poziomie globalnym. Partnerska Fundacja Mentors4Starters powstała na kanwie projektu i jest podmiotem dedykowanym rozwijaniu dziedziny mentoringu w Polsce.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia