Ruszył fundusz inwestycyjny Angels for Ukraine: wsparcie do 500 tys. dolarów na startup

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszył fundusz inwestycyjny Angels for Ukraine: wsparcie do 500 tys. dolarów na startup

Udostępnij:

Fundusz inwestycyjny Angels for Ukraine został uruchomiony, aby wspierać ukraińskie startupy znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju: pre-seed i seed. Informację tę ogłosiła co-founderka inicjatywy, Olena Kleiner, w rozmowie z AIN.UA.

Przewodniczącym funduszu jest Rui Falcao, współzałożyciel COREangels – globalnej społeczności aniołów biznesów, mentorów startupów, przedsiębiorców oraz ekspertów branżowych. To portugalski przedsiębiorca i anioł-inwestor. Jest założycielem i partnerem zarządzającym REDangels, największej grupy aniołów biznesu w Portugalii

Z przyjemnością ogłaszamy uruchomienie programu Angels For Ukraine Powered by COREangels, mającego na celu wspieranie startupów na wczesnym etapie rozwoju, szczególnie w fazach pre-seed i seed. Jesteśmy gotowi zainwestować do 500 tysięcy dolarów w jeden startup, a także zabezpieczyliśmy już partnerów do wspólnych inwestycji na większe kwoty. Ogłaszamy nabór wniosków do procesu selekcji przez komitet inwestycyjny – deklaruje co-founderka Angels for Ukraine, Olena Kleiner.

Globalnie i lokalnie

Angels for Ukraine łączy ukraińskich i międzynarodowych aniołów biznesu. Fundusz będzie inwestować w innowacyjne projekty i obiecujące startupy. Oprócz zapewnienia finansowania i zasobów, będzie także wspierać ich rozwój oraz wejście na międzynarodowe rynki.

Inwestorzy będą mieli dostęp do globalnej sieci COREangels, skupiającej aktywnych aniołów biznesu z całego świata. Pozwoli im to inwestować poprzez lokalne fundusze portfelowe. Ponadto, będą mogli bezpośrednio wpływać na wybór startupów do inwestycji, oceniając ich potencjał i perspektywy.

Fundusz będzie działać na stałe, a pierwsze posiedzenie komitetu inwestycyjnego odbędzie się 5 lipca 2024 roku.

Problem polega na tym, że rosyjska inwazcja powinna już się skończyć zwycięstwem Ukrainy. Każdy dzień od 2014 roku jest coraz smutniejszy i przyćmiony przez nielegalną i barbarzyńską agresję Rosji. Nie tylko przeciwko Ukrainie, ale przeciwko wszystkim nam, którzy jesteśmy demokratami, przedsiębiorcami i obrońcami indywidualnej inicjatywy oraz wolnego świata – pisze Rui Falcao, co-founder Angels for Ukraine, na swoim profilu LinkedIn.

Czytaj także: