Ruszył Meet and Code 2019, będący dla organizacji pozarządowych szansą na granty CSR na popularyzację IT

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszył Meet and Code 2019, będący dla organizacji pozarządowych szansą na granty CSR na popularyzację IT

Udostępnij:

Do 8 września br. organizacje pozarządowe z całej Europy mogą starać się o mikrogranty w ramach Inicjatywy Meet and Code, wspieranej przez SAP. Na dofinansowanie mogą liczyć wydarzenia wspierające młodych Europejczyków w zakresie umiejętności cyfrowych. W ubiegłym roku dzięki grantom odbyło się 1100 imprez z udziałem ponad 50 000 osób.

Celem Meet and Code jest pomoc w budowaniu świata, w którym każdy młody Europejczyk posiada umiejętności informatyczne niezbędne do kształtowania własnej przyszłości. Inicjatywa ta została stworzona wspólnie przez SAP oraz Haus des Stiftens GmbH w Monachium, który koordynuje proces przyznawania grantów wraz partnerami sieci TechSoup Europe. Inicjatywa jest dostosowana do Tygodnia kodowania UE oraz Celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Trzeci rok z rzędu Meet and Code zaprasza lokalne organizacje pozarządowe z 25 krajów Europy – w tym Polski – do przesyłania informacji na temat organizowanych przez nie wydarzeń w zakresie kodowania dla dzieci i młodzieży w wieku 8-24 lat. Organizacje pozarządowe z 25 krajów mogą dokonywać zgłoszenia online na stronie www.meet-and-code.org do 8 września 2019 r. Każdy zatwierdzony pomysł na wydarzenie otrzyma grant w wysokości do 500 euro.

Kategorie konkursowe

Po rekordowym udziale w zeszłym roku, Meet and Code ponownie nagrodzi najbardziej kreatywne i innowacyjne pomysły na wydarzenia wykorzystywane przez organizacje pozarządowe, aby zachęcić młodych ludzi do kodowania. Finaliści zostaną zaproszeni na wyjątkowy Tydzień nagród. Zgłoszenia będą przyjmowane w następujących czterech kategoriach:

  • Dziewczyny znają się na IT!
  • Społeczność
  • Różnorodność
  • Kodowanie dla planety

Większe możliwości dla młodych

9 na 10 miejsc pracy będzie wkrótce wymagało umiejętności informatycznych według raportu „The Digital Skills Gap in Europe” Komisji Europejskiej w 2017. Codziennie nasz coraz bardziej cyfrowy świat stawia nowe wyzwania przed europejskimi przedsiębiorstwami i społeczeństwami. Z tego powodu ważne jest, aby młodzi ludzie byli przygotowani na cyfrową przyszłość.