Ruszył Meet and Code 2019, będący dla organizacji pozarządowych szansą na granty CSR na popularyzację IT

ruszyl meet and code 2019 bedacy dla organizacji pozarzadowych szansa na granty csr na popularyzacje it
Udostępnij:
Do 8 września br. organizacje pozarządowe z całej Europy mogą starać się o mikrogranty w ramach Inicjatywy Meet and Code, wspieranej przez SAP. Na dofinansowanie mogą liczyć wydarzenia wspierające młodych Europejczyków w zakresie umiejętności cyfrowych. W ubiegłym roku dzięki grantom odbyło się 1100 imprez z udziałem ponad 50 000 osób.

Celem Meet and Code jest pomoc w budowaniu świata, w którym każdy młody Europejczyk posiada umiejętności informatyczne niezbędne do kształtowania własnej przyszłości. Inicjatywa ta została stworzona wspólnie przez SAP oraz Haus des Stiftens GmbH w Monachium, który koordynuje proces przyznawania grantów wraz partnerami sieci TechSoup Europe. Inicjatywa jest dostosowana do Tygodnia kodowania UE oraz Celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Trzeci rok z rzędu Meet and Code zaprasza lokalne organizacje pozarządowe z 25 krajów Europy – w tym Polski – do przesyłania informacji na temat organizowanych przez nie wydarzeń w zakresie kodowania dla dzieci i młodzieży w wieku 8-24 lat. Organizacje pozarządowe z 25 krajów mogą dokonywać zgłoszenia online na stronie www.meet-and-code.org do 8 września 2019 r. Każdy zatwierdzony pomysł na wydarzenie otrzyma grant w wysokości do 500 euro.

Kategorie konkursowe

Po rekordowym udziale w zeszłym roku, Meet and Code ponownie nagrodzi najbardziej kreatywne i innowacyjne pomysły na wydarzenia wykorzystywane przez organizacje pozarządowe, aby zachęcić młodych ludzi do kodowania. Finaliści zostaną zaproszeni na wyjątkowy Tydzień nagród. Zgłoszenia będą przyjmowane w następujących czterech kategoriach:

  • Dziewczyny znają się na IT!
  • Społeczność
  • Różnorodność
  • Kodowanie dla planety

Większe możliwości dla młodych

9 na 10 miejsc pracy będzie wkrótce wymagało umiejętności informatycznych według raportu „The Digital Skills Gap in Europe” Komisji Europejskiej w 2017. Codziennie nasz coraz bardziej cyfrowy świat stawia nowe wyzwania przed europejskimi przedsiębiorstwami i społeczeństwami. Z tego powodu ważne jest, aby młodzi ludzie byli przygotowani na cyfrową przyszłość.