Krakowski Park Technologiczny już po raz czwarty organizuje nabór do trwającego 6 miesięcy programu akceleracji KPT ScaleUP. W związku z tym poszukuje startupów, które rozwiązują problemy szeroko rozumianego Industry 4.0 w Polsce.
Dlaczego warto wziąć udział w KPT ScaleUP?
– Dajemy młodym firmom bezcenną szansę rozwoju, adaptacji, a następnie wdrożenia swojego przemysłowego rozwiązania bezpośrednio u wybranego partnera – mówi Bartosz Józefowski, kierownik KPT ScaleUP. To jednak nie wszystko, na co mogą liczyć uczestnicy programu akceleracyjnego.
Zebraliśmy 5 najważniejszych korzyści wynikających z udziału w programie. Oto one:
- Współpraca z partnerami technologicznymi. Partnerami startupów będą dojrzałe spółki, między innymi Grupa TAURON, Grupa Azoty, Lafarge Polska i ASTOR. To bezpośrednio z nimi będą pracować twórcy projektów objętych akceleracją, udoskonalając swoje rozwiązania i dokonując wdrożeń w realnym przemysłowym środowisku.
- Finansowanie. Każdy startup otrzyma imponujący pakiet wsparcia: do 200 tys. złotych oraz warty 50 tys. zł pakiet konsultingu, wyjazdu studyjnego, warsztatów i indywidualnego mentoringu.
- Doświadczony zespół KPT ScaleUP. Uczestnicy akceleratora mogą liczyć na sprawną współpracę ze specjalistami, którzy do tej pory przeprowadzili trzy edycje akceleracji dla 34 startupów z całego kraju .
- Praca warsztatowa. Obok zajęć jeden na jeden uczestnicy akceleratora wezmą udział w warsztatach, podczas których będą zdobywać tajniki prowadzenia firmy w takich obszarach jak sprzedaż, marketing, publiczne wystąpienia lub prowadzenie księgowości.
- Długoterminowe partnerstwo. Po 6-miesięcznej akceleracji uczestnicy KPT ScaleUP nie kończą swojej przygody z organizatorami i partnerami programu, ale dalej kontynuują współpracę, która może pomóc startupom w wejściu na nowe rynki.
Przekonany? Sprawdź więc, czy KPT ScaleUP jest dla Ciebie.
Dla kogo jest KPT ScaleUP?
Udział w programie akceleracji KPT ScaleUP może wziąć niemal każdy startup nie starszy niż 5 lat i mający na swoim koncie przynajmniej prototyp produktu lub usługi. Konieczne jest też, aby oferowane przez startup rozwiązanie było zgodne z potrzebami partnerów akceleratora. Chodzi przede wszystkim o automatyzację procesów i robotykę, przemysłowy Internet Rzeczy, sztuczną inteligencję i machine learning, dane w chmurze, a także o Data Mining. To priorytety ośmiu spółek, z którymi masz szansę współpracować.
By szczegółowo poznać potrzeby partnerów KPT ScaleUP, zapoznaj się z poniższą listą.
Grupa TAURON – celem Grupy Tauron jest wykorzystania chatbotów, machine learning i sztucznej inteligencji do usprawnienia obsługi klientów i cyfryzacji sprzedaży. Poszukuje zatem startupów, które oferują rozwiązania z obszaru Smart Home oraz automatyzują procesy przemysłowe i usługi w zakresie zarządzania energią.
Grupa Azoty – priorytetem Grupy Azoty jest rozwój w następujących obszarach: inżynieria materiałowa, tworzywa sztuczne, magazynowanie energii i fine chemicals. Spółka poszukuje także startupów, które specjalizują się w druku 3D lub Additive Manufacturing.
Lafarge Polska – przemysłowy gigant planuje zmodernizować procesy związane z produkcją, projektowaniem i wykonawstwem betonu i cementu. Poszukuje startupów, które pomogą firmie wzmocnić wewnątrzzakładową politykę bezpieczeństwa.
ASTOR – to spółka z obszaru automatyki i robotyki, która za cel postawiła sobie rozwoju przemysłowego Internet of Things. Poszukuje więc startupów, które opracowały lub tworzą rozwiązania integrujące urządzenia IoT z chmurą oraz stosują technologię Augmented Reality (z ang. rozszerzonej rzeczywistości) zintegrowaną z maszynami.
Woodward – Woodward zamierza podnieść efektywność w obszarze projektowania, produkcji i kontroli energii dla lotnictwa i przemysłowych rynków. Poszukuje więc startupów, które zajmują się odnawialnymi źródłami energii.
Werner Kenkel – Werner Kenkel stawia na automatyzację procesów produkcyjnych, intralogistycznych, kontroli jakości i procesów związanych z załadunkiem i dystrybucją produktów do klienta. I takich startupów poszukuje. Poszukuje również projektów, które oferują rozwiązania wspierające predykcyjne utrzymanie ruchu i inteligentne zarządzanie opakowaniami oraz takie, które pomogą zarządzać odpadami z produkcji.
JMP Flowers – udział w akceleracji KPT ScaleUP ma pomóc JMP Flowers między innymi w unowocześnieniu zarządzaniem swoją hurtową siecią handlową. Poszukuje więc startupów, które dysponują technologią, wykraczającą poza standardy obowiązujące w ogrodnictwie szklarniowym.
Grupa VOX – planuje znaleźć rozwiązania, które wesprą ją w prognozowaniu popytu, planowaniu produkcji i zarządzaniu zapasami w rozproszonym systemie magazynowania. Poszukuje także aplikacji służącej harmonogramowaniu produkcji oraz ułatwiającej przypisanie osób do odpowiednich stanowisk. Ponadto Grupie VOX zależy też na rozwiązaniach do automatycznego odczytywania dokumentów i wprowadzania ich do firmowego obiegu.
Jeśli rozwiązujesz problem którejś ze spółek, zgłoś swój udział w programie akceleracji za pomocą tego formularza.
Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy KPT ScaleUP wraz z przemysłowymi partnerami wybiorą te najciekawsze i najbardziej wpisujące się w przemysłowe potrzeby dużych firm rozwiązania. Ich twórców zaproszą na pogłębione wywiady. Po takiej turze rozmów wyłonione zostaną te startupy, które wezmą udział w trwającym 6 miesięcy programie akceleracji.
Jak zwiększyć swoje szanse na udział w KPT ScaleUP?
Chcesz znaleźć się gronie uczestników akceleratora? Skorzystaj z poniższej instrukcji i zwiększ swoje szanse na powodzenie.
Krok 1. Sprawdź, czy się kwalifikujesz. Zapoznaj się z profilami działalności przemysłowych partnerów akceleratora i z ich potrzebami. Jeśli rozwiązujesz któryś z problemów, nie czekaj i zgłoś się!
Krok 2. Zapoznaj się z formularzem zgłoszeniowym. Formularz znajdziesz tutaj. Uzupełnij wszystkie wymagane pola. Bądź konkretny.
Krok 3. Zapoznaj się z regulaminem. Regulamin znajdziesz tutaj. Znajdują się w nim najważniejsze informacje.
Krok 4. Myśl całościowo o Przemyśle 4.0. Organizatorzy KPT ScaleUP deklarują, że interesuje ich szeroko rozumiany Przemysł 4.0, czyli zarówno zarządzanie produkcją, metody wytwarzania, logistyka, BHP, a także procesy biznesowe jak kontakt z klientem czy HR. Działasz w którymś z tych obszarów? Aplikuj.
.Krok 5. Nie wiesz? Zapytaj. Pytania ślij na adres e-mail: [email protected]. Wcześniej zapoznaj się z przewodnikiem programu akceleracji.
O KPT ScaleUP
Akcelerator KPT ScaleUP to jeden z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy PARP nazwanej ScaleUP. Jej celem jest wsparcie w rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
KPT ScaleUP jest zarządzany przez Krakowski Park Technologiczny, najbardziej kompletny one-stop-shop dla biznesu w Polsce. KPT dysponuje pełną paletą narzędzi, dzięki którym klienci Parku mogą rozwijać się lepiej i szybciej. Zbudowany przez KPT ekosystem liczy około 350 przedsiębiorstw, które dzięki wsparciu Parku mogą rozwijać się w optymalnych warunkach.